Slovácko hrálo bez dvou vyloučených, ale s Bohemians remizovalo 1:1

20:05aktualizováno  20:52
PRAHA - Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v dohrávce 5. kola první ligy remizovali 1:1 se Slováckem , které dohrávalo v devíti, a v "Ďolíčku" nepotvrdili úvodní výhru s Příbramí. Hosté hráli poslední půlhodinu bez vyloučeného Kubáně a závěrečnou čtvrthodinu také bez Ondřejky, který dostal rovněž druhou žlutou, a tedy červenou kartu.

Fotbalista Bohemians Jakub Rada (vlevo) a záložník Slovácka Ladislav Volešák foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Jozef Weber (Bohemians)
"První půle pro nás dopadla výsledkově líp, než byl obraz na hřišti. Soupeř nás přehrával v rychlém přechodu, měl tam dvě tři šance. Výsledek byl dílem štěstí a výkonu brankáře Berkovce. Ve druhé půli jsme cítili, že to není v pořádku, přestože vedeme. Patnáct minut druhého poločasu ale byla naše nejlepší pasáž, měli jsme šance, abychom utkání definitivně zlomili. Potom se mi to těžko hodnotí. Každé takové vyloučení je zásah do utkání, které ho znehodnotí. Přijdou emoce, zdržování a už to není moc o fotbale. Soupeř si za druhou půli nezasloužil prohrát a my možná nezasloužili vyhrát. Je to pro nás smutné a těžké. Měli jsme to zvládnout lépe, když už jsme se dostali do takového vedení."

Svatopluk Habanec (Slovácko)
"Mě hrozně mrzí, že jsme v první půli nevstřelili minimálně dvě branky, měli jsme tři velké příležitosti a nepadlo to tam. Naopak jsme nepohlídali jednu standardní situaci a prohrávali 0:1. Druhá půle z naší strany nebyla nijak zvlášť povedená, ale dostali jsme se alespoň do standardních situací a při jedné z nich dali branku. Oslabení o dva hráče bylo určitě naší vinou. Závěr byl hektický a v emocích, ale s odstupem času musím říct, že za tu první půli jsme si minimálně bod zasloužili. A je to pro nás alespoň jeden plusový bod."

"Klokany" poslal do vedení v prvním poločase kapitán Jindřišek, vyrovnání zařídil po změně stran Valenta. Pražané se posunuli z posledního na 14. místo, Slovácko je o jednu příčku výše.

Od úvodu bylo na obou týmech vidět velké nasazení, ale diváci se první šance dočkali až po dvaceti minutách. Po chybě v rozehrávce Bohemians běžel sám na branku Volešák, ale neprostřelil vyběhnutého gólmana Berkovce. Krátce poté se po úniku z úhlu dostal do zakončení také Ondřejka, ale po povedené zasekávačce obránci Šmídovi trefil opět jen pozorného Berkovce. Ve 33. minutě se hned ze své první příležitosti prosadili Pražané. Šírl nacentroval z přímého kopu do pokutového území, kde jeho nabídku využil přesně hlavičkující Jindřišek.

Velkou možnost na vyrovnání pak zahodil Valenta. Jeho pokus zblízka mu dalším výborným zákrokem zneškodnil domácí gólman. "Hrozně mě mrzí, že jsme první půli nevstřelili minimálně dvě branky, měli jsme tři velké příležitosti a nepadlo to tam. Naopak jsme nepohlídali jednu standardní situaci a prohrávali 0:1," litoval trenér Slovácka Svatopluk Habanec. "První půle pro nás dopadla výsledkově líp, než byl obraz na hřišti. Soupeř nás přehrával v rychlém přechodu, měl tam dvě tři šance. Výsledek byl dílem štěstí a výkonu brankáře Berkovce," uznal kouč Bohemians Jozef Weber.

V 55. minutě odmítl šanci pojistit vedení Hora, když po zpětné přihrávce Šírla tvrdou ranou z první přestřelil. Naději Slovácka na bodový zisk po hodině hry zmenšil Kubáň, který dostal za dva fauly druhou žlutou kartu v rozmezí pěti minut a musel předčasně ze hřiště. Domácí Hora pak po rohovém kopu zblízka napálil jen tyčku, což Bohemians mrzelo především v 66. minutě, kdy po rohu na druhé straně vyrovnal další umístěnou hlavičkou Valenta. Stoprocentní šanci "Klokanů" neproměnil ani střídající Matěj Štochl, který Melichárkem odražený míč napálil mimo odkrytou branku.

"Patnáct minut druhého poločasu byla naše nejlepší pasáž, měli jsme šance, abychom utkání definitivně zlomili. Bohužel se to nepovedlo," řekl Weber. V 75. minutě byl po ostrém zákroku podruhé napomínán také Ondřejka a poslal svůj tým do devíti. Bohemians měli sice v závěru tlak, ale hosté je do větších šanci nepustili a nerozhodný výsledek udrželi. "Oslabení o dva hráče bylo určitě naší vinou. Závěr byl hektický a v emocích, ale s odstupem času musím říct, že za tu první půli jsme si minimálně bod zasloužili. A je to pro nás alespoň jeden plusový bod," prohlásil Habanec. "Souhlasím, že soupeř si za tu druhou půli nezasloužil prohrát a my možná nezasloužili vyhrát," doplnil Weber.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 33. Jindřišek - 66. Valenta. Rozhodčí: Ochotnický - Urban, Hrabovský. ŽK: Hora - Kuncl, Ondřejka, Petr, Kubáň, Melichárek. ČK: 59. Kubáň, 75. Ondřejka. Diváci: 4053.
Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, J. Rada, Hora (84. Klavík), Jindřišek, Kolář (69. Bartek) - Ndiaye (57. M. Štochl). Trenér: Weber.
Slovácko: Melichárek - Kuncl (84. Mezlík), Košút, Trousil, Kubáň - Daníček (57. T. Rada) - Volešák (74. Martan), Petr, Valenta, Kerbr - Ondřejka. Trenér: Habanec.