SOUHRN: Bohemians urvali na Slavii remízu, Sparta a Plzeň vyhrály venku

16:24aktualizováno  5. dubna 19:05
PRAHA - Sparťanští fotbalisté na hřišti Hradce Králové nezaváhali a v zápase 22. ligového kola proti nováčkovi vyhráli 3:0. Slaví i Plzeň, která v neděli vyhrála v Ostravě 2:0 a na čele má pětibodový náskok. Sobotní vršovické derby mezi Slavií a Bohemians skončilo smírně.

Slávistický útočník Škoda (vpravo) v šanci, brání ho obránce Bohemians Šmíd. foto:  Michal Šula, MAFRA

Plzeň zahodila penaltu, pak dala dva góly

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 59. Hořava, 88. Rajtoral. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Zelinka. ŽK: Jirásek, Frydrych, Kouřil, Baroš - Mahmutovič, Hejda, Limberský. Diváci: 5101.

Viktoria těžila ze standardních situací, její osmou výhru v řadě zařídil půl hodiny před koncem Hořava a v závěru výsledek stvrdil Rajtoral.

Nejlepší plzeňský střelec Kolář zahodil už v 31. minutě penaltu, kterou mu chytil brankář Pavlenka. Baník předvedl především v první půli srdnatý výkon, ale na body proti favoritovi nedosáhl.

„V úvodu jsme byli nervózní, Baník hrál čiperně a aktivně. Ve druhé půli jsme zlepšili hru a přišly i góly,“ hodnotil trenér hostů Miroslav Koubek.

Slavia čeká na domácí jarní výhru i po malém derby

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 55. V. Vukadinovič - 89. Mikuš. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Hrabovský. ŽK: Baéz, Mikula, Tamás - Moravec, Jindřišek, Bratanovič, Šírl, Mosquera. ČK: 58. V. Vukadinovič (Slavia). Diváci: 8019.

Domácí Slavia, která hrála poslední půlhodinu bez vyloučeného autora gólu Vukadina Vukadinoviče, přišla proti Bohemians 1905 o vítězství v úplném závěru.

Skóre otevřel v 55. minutě srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který byl ale tři minuty nato vyloučen a hosté přesilovku využili v 89. minutě, kdy se trefil z přímého kopu Slovák Matúš Mikuš.

„Klokani“ bodovali na hřišti Slavie po šesti zápasech a zůstali v tabulce třináctí. Domácí ukončili sérii tří porážek a poskočili na jedenácté místo. Na výhru ale marně čekají už pět zápasů.

Z bitvy sousedů v tabulce byl debakl

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 5:0 (3:0)

Branky: 20. a 64. Litsingi, 8. Táborský, 31. Potočný, 90.+1 Salami. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kříž. ŽK: Zahustel, Šisler, Štohanzl (všichni M. Boleslav). Diváci: 3720.

Teplice deklasovaly Mladou Boleslav a po výhře 5:0 snížili její náskok na čtvrtém místě, které zaručuje start v předkole Evropské ligy, na čtyři body. Největší podíl, dva góly a dvě asistence, na tom měl záložník Franci Litsingi. O zbývající trefy domácích se postarali Roman Potočný, Ivo Táborský a Eugene Salami.

Mladá Boleslav nastoupila na Stínadlech po sérii tří vítězství za sebou, ale roli favorita vůbec nepotvrzovala. Od začátku nedokázala pořádně kombinovat a ztrácela většinu soubojů ve středu hřiště. Teplickým vůbec nevadil čerstvý odchod Kapverďana Nivalda ani distanc kapitána Vachouška.

Spartu táhli v Hradci reprezentanti

Hradec Králové - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kadlec, 64. Lafata, 87. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 7100.

V zápase plném šancí se trefovali čeští reprezentanti - Václav Kadlec, David Lafata a Ladislav Krejčí.  Úřadující mistr zůstává ve hře o titul. Na druhém místě ztrácí pět bodů před vedoucí Plzní.

Spartu se dostala do vedení po půlhodině hry po gólu Kadlece, jenž dal na jaře už čtvrtou branku z šesti zápasů.

Klid dodal letenskému týmu ve druhém poločase tradiční střelec Lafata. Krejčího přetažený centr doběhl Kadlec, vrátil míč zpátky do vápna a tam Lafata z voleje zamířil přesně k tyči.

Zleva Ladislav Krejčí ze Sparty, brankář Tomáš Koubek a Jakub Chleboun (oba z...
Hráči Sparty se radují z gólu.

O gólovou tečku se těsně před koncem postaral Krejčí, jenž zužitkoval Řezníčkovu přihrávku před prázdnou bránu.

Došek trefil na Dukle dvakrát tyč

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Franěk - Peřina, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek - Valenta, Došek, Kuncl, Šumulikoski. Diváci: 924.

Dukla doma pouze remizovala 0:0 se Slováckem a nevrátila soupeři podzimní debakl 1:5. Hostující kapitán Libor Došek trefil na Julisce dvakrát brankovou konstrukci a Pražané v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nevyhráli, potřetí při tom vyšli střelecky naprázdno.

Závěr utkání devět stovek diváků na stadionu příliš nezahřál, protože nabídl především boj mezi šestnáctkami a mnoho osobních soubojů.

Budějovice na jaře stále ještě nebodovaly

Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec 0:3 (0:0)

Branka: 60. Lengyel vlastní, 64. Mingazov, 90. Crnkič. Rozhodčí: Kocourek - J. Paták, Antoníček. ŽK: Chrien - F. Novák. Diváci: 2021

Fotbalisté Českých Budějovice podlehli Jablonci 0:3. O výsledku rozhodly dva zásahy v krátkém rozmezí. Nejprve si dal vlastní gól Roman Lengyel, o chvíli později se prosadil Ruslan Mingazov. Třetí gól hostů pak dal Nermin Crnkič.

Jablonec tak vítězstvím potvrdil třetí pozici v tabulce, zatímcoBudějovice podlehly v šestém utkání v řadě, na jaře ještě nebodovaly a pozvolna začínají klesat do druhé ligy.

Suchan premiérovým gólem vystřelil Příbrami remízu

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)

Branky: 52. Suchan - 25. Tlustý. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pilný. ŽK: Tlustý, Hybš, Šulek (všichni Jihlava).

Hosté z Vysočiny vedli v Příbrami po gólu Petra Tlustého, domácí ale zachránil teprve devatenáctiletý Jan Suchan svým premiérovým ligovým gólem. Příbram měla ve druhé půli velkou převahu, ale další gól už nepřidala.

I tak zůstává doma pod trenérem Pavlem Tobiášem neporažena, když bodovala doma posedmé za sebou. V brance Příbrami se objevila nová posila Kelemen, který zastoupil zraněnou jedničku Boháče.

Liberec zvládl záchranářský souboj

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 82. Bakoš. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Ratajová. ŽK: Šural, Luckassen, Breznaník, Karišik, Frýdek - Melichárek, Keresteš. ČK: 70. Čtvrtníček (Brno). Diváci: 3748.

Slovan ukočnil devítizápasové čekání na výhru a unilk z pásma sestupu.  O jediný gól se v utkání proti Brnu se v 81. minutě postaral Marek Bakoš.

Slovan tak vyhrál poprvé od října a dostal se z pásma sestupu na 14. příčku o bod před Hradec Králové a České Budějovice. Brno dohrávalo posledních 20 minut bez vyloučeného Čtvrtníčka.