Sparta vstoupila do přípravy výhrou, Matějovský přihrál na dva góly

20:30
VORDERWEISSENBACH (Rakousko) - Fotbalisté pražské Sparty na úvod soustředění v Rakousku porazili maďarský prvoligový celek Kecskemét 3:1. Po bezbrankovém prvním poločase Letenští prohrávali gólem z penalty, třemi brankami v posledních dvanácti minutách ale skóre otočili.

Fotbalista Sparty Marek Matějovský foto: ČTK

Na dvou trefách se podílel střídající záložník Marek Matějovský, který odehrál poslední půlhodinu. Nejprve po jeho pasu a následné Kadlecově zpětné přihrávce vyrovnal Pavel Kadeřábek, v 86. minutě pak sám Matějovský křížnou střelou získal Spartě vedení. Vítězství pojistil v první minutě nastavení přesnou hlavičkou David Lafata.

Trenér Vítězslav Lavička nasadil od začátku všechny tři letní posily. Levý obránce Nhamoinesu Costa ze Zimbabwe odehrál celých 90 minut, slovenský bek Lukáš Pauschek a záložník Kamil Vacek střídali v druhém poločase. Další zápas sehraje úřadující český vicemistr ve středu proti Legii Varšava.

Sparta Praha - Kecskeméti TE 3:1 (0:0)

Branky: 78. Kadeřábek, 86. Matějovský, 90.+1 Lafata - 56. Rajczi z pen.
Sparty: Vaclík - Pauschek (77. Juliš), Polom, Holek, Nhamoinesu - Hušbauer (63. Matějovský), Vácha, Vacek (68. Čermák) - Kadlec, Přikryl (63. Kadeřábek) - Lafata. Trenér: Lavička.