Sparta v přípravě poprvé vyhrála, trefil se i Lafata

12:59aktualizováno  16:05
PRAHA - Fotbalistům Sparty se povedl pouze jeden ze dvou dnešních přípravných zápasů s Ružomberkem. Pražský tým ve svém tréninkovém centru na Strahově nejprve vyhrál jasně 4:0, když svou premiérovou branku zaznamenala zimní posila z Jablonce David Lafata. V druhém vzájemném duelu pak Letenští v jiné sestavě prohráli 0:1.

Sparta Praha - Banská Bystrica. Hráč Sparty David Lafata (vpravo) a Matej Podstavek z Banské Bystrice (vlevo) foto: ČTK

Spartě se proti Ružomberku znamenitě povedl vstup do zápasu. Už po devatenácti minutách vedla po gólech Hušbauera, Přikryla a Kadlece o tři branky a zbytek úvodního utkání už lehce kontrolovala. Skóre uzavřel v 55. minutě hlavou Lafata. Pražané tak střelecky zabrali poté, co ve středu uhráli v Berouně bezbrankovou remízu s jiným slovenským celkem Banskou Bystricou. Do druhého utkání nastoupili za Spartu z obvyklého prvního týmu jen náhradní brankář Čech, krajní bek Vidlička a útočníci Kweuke s Balajem.

Šanci dostali, podobně jako v druhém poločase středečního zápasu, převážně hráči z rezervy. O výhře hostů rozhodl po hodině hry Lupták. Letenští ani přes tlak v závěru bývalého brankáře Sparty Zicha nepřekonali a v druhém ze tří dosavadních utkání zimní přípravy vyšli střelecky naprázdno. Další čtyři duely by měl třetí tým prvoligové tabulky odehrát na soustředění ve Španělsku.

Gil míří zpět do Španělska, měl by hostovat v Albacete

Obránce Pablo Gil má namířeno z pražské Sparty zpět do rodného Španělska. Pravý bek, který má na Letné tříletou smlouvu do léta 2015, by měl půl roku hostovat v třetiligovém klubu Albacete. "Pablo se chce vrátit domů. Měl by se s týmem Albacete dohodnout na půlročním hostování bez opce," řekl sparťanský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Čtyřiadvacetiletý Gil přišel do Sparty loni v létě z rezervy slavného Realu Madrid. V letenském klubu se ale zatím příliš neprosadil, nastoupil jen ve dvou ligových zápasech proti Dukle Praha a Olomouci.