Fotbalová Slavia uctila památku prvního trenéra bezgólovou remízou s Celtikem

19:58
PRAHA - Fotbalisté Slavie remizovali ve čtvrtém utkání letní přípravy s Celticem Glasgow bez branek. Hosté byli v Edenu v souboji českého a skotského mistra aktivnější, ale stejně jako domácí ani jednu z šancí neproměnili. V dresu Pražanů se poprvé představila jedna ze zvučných letních posil Halil Altintop.

Nová tribuna na stadionu v Edenu. foto:  Michal Šula, MAFRA

Utkání předcházelo slavnostní odhalení pamětní desky na chodníku slávy prvnímu trenérovi Slavie Johnu Williamu Maddenovi. Po bývalém hráči Celticu Glasgow navíc byla pojmenována západní tribuna stadionu v Edenu.

Na souboj týmů, které na sebe mohou za pár dnů narazit v kvalifikaci Ligy mistrů, přišlo do Edenu přes deset tisíc fanoušků. V první půli viděli herní převahu Celticu, který nasadil prakticky všechny opory a lépe kombinoval. Slavia se zvedla hlavně před přestávkou, ale stejně jako soupeř žádnou ze šancí neproměnila.

04.července 2017 v 19:02, příspěvek archivován: 04.července 2017 v 20:08

Po přestávce domácí kouč Šilhavý vystřídal a k premiéře v červenobílém dresu naskočil turecký záložník Altintop. Celtic byl i po pauze nebezpečnější, ale ve dvou šancích sám před brankou selhal.

Slavia zatím drží v přípravě neporazitelnost. Připsala si výhry 2:1 nad druholigovým Žižkovem a 4:0 nad slovenským mistrem Žilinou a dvě bezbrankové remízy - dnes a před týdnem s Českými Budějovicemi. Další zápas čeká Pražany na soustředění v Rakousku, kde tým v sobotu změří síly s Krasnodarem.

Slavia Praha - Celtic Glasgow 0:0

(přípravné fotbalové utkání)

Sestava Slavie: Laštůvka - Frydrych (46. Bořil), Jugas, Deli (46. Bílek), Flo (73. Švento) - Ščuk - Tecl (46. Van Buren), Hušbauer (46. Altintop), Rotaň (73. Alvir), Mingazov (63. Trubač) - Škoda (46. Mešanovič). Trenér: Šilhavý.