Slavia se loučila s Vlčkem, podlehla Baníku a počtvrté prohrála

22:15
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie podlehli v posledním podzimním ligovém kole Baníku Ostrava 0:2 a připsali si druhou domácí a celkově čtvrtou porážku za sebou. Hosté poprvé v sezoně udrželi čisté konto a svému soupeři se přiblížili v tabulce na jediný bod. S aktivní kariérou se rozloučil šestatřicetiletý útočník Slavie Stanislav Vlček, který nastoupil na závěrečných 26 minut.

Slávistický útočník Stanislav Vlček se loučil se svojí sportovní kariérou foto: ČTK

Slavia - Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 42. Kaprálik, 77. Zeher. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Juhar, Nitrianský - Zeher. Diváci: 7080.

Sestavy
Slavia:
Berkovec - Dostál, Latka, Dobrotka, Čonka - Nitrianský, Petrák, Zmrhal, Juhar (64. Vlček) - Kisel (77. Frejlach) - Mičola (46. Koreš). Trenér: Rada.

Baník: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (74. Zeher), Lukeš (70. Vomáčka), Droppa, Milosavljev (86. Kukec) - Majtán, Fantiš. Trenér: Pulpit.

Slavii chyběl vykartovaný útočník Škoda, a tak si na hrotu útoku proti Ostravanům poprvé v kariéře zahrál odchovanec a dlouholetý hráč Baníku Mičola. Do prvního náznaku příležitosti se dostal už v páté minutě, ale na míč stejně jako Nitrianský nedosáhl. Domácí do utkání vstoupili lépe, ale výraznější šance neměli, nejblíže byl v 11. minutě po rohu těsně mimo hlavičkující Petrák.

Naopak po čtvrthodině hry poprvé zahrozili hosté: na konci rychlého protiútoku byl v šanci Majtán, jenže brankář Berkovec, zastupující zraněného Čontofalského, vytáhl míč nad břevno. Baník si vypracoval mírnou převahu díky několika standardním situacím okolo 40. minuty a poslední zúročil ve vedoucí branku. Ve skrumáži se po centru Milosavljeva před Berkovcem nejlépe zorientoval stoper Kaprálik a dal svůj premiérový gól v české lize.

Trenér Slavie Rada do druhého poločasu přeskupil řady a do útoku vyslal nastálo stopera Latku. Honbu za vyrovnáním odstartoval v 59. minutě technickou dorážkou Dostál, ale pravou tyč baníkovské branky těsně minul, o tři minuty později nezamířil přesně ani střídající Koreš.

K TÉMATU

Vytrvalý tlak domácích ještě posílil loučící se Vlček, ani s ním ale, podobně jako při poslední domácí porážce s Plzní, "sešívaní" nedokázali jednobrankový náskok bránícího soupeře smazat. Naopak podruhé inkasovali, když v 77. minutě Berkovec nereagoval na podařenou ránu střídajícího Zehera z přímého kopu. Ostrava v lize venku zvítězila poprvé od 13. srpna, kdy zdolala 2:1 České Budějovice.

Ovace si člen Klubu ligových kanonýrů Vlček užil za doprovodu dvou dcer na červeném koberci už před utkáním. Zatímco naděje klubu vytvořily ve středu hřiště jeho číslo sedm, bývalý reprezentant na obrazovkách zhlédl nejslavnější momenty své kariéry. Popřát mu přišli manažer reprezentace Vladimír Šmicer či vítězka loňského tenisového Wimbledonu Petra Kvitová.