Fotbalová sedmnáctka na úvod mistrovství světa prohrála s USA 0:3

9:57
TORREÓN - Česká fotbalová reprezentace do 17 let vstoupila do mistrovství světa v Mexiku porážkou 0:3 s celkem USA. Soupeř v úvodech obou poločasů potrestal chyby v rozehrávce, třetí gól přidal v úplném závěru. V druhém utkání skupiny D zvítězil Nový Zéland nad Uzbekistánem 4:1 zásluhou hattricku Carlmichaela.

Česko - USA (MS do 17 let). foto: Reprofoto

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára sice měli většinu zápasu územní převahu, ovšem bez efektivity v zakončení. Američané naopak hrozili hlavně z brejků a trestali chyby v české rozehrávce. Ta první přišla už v páté minutě, kdy Svoboda špatně zpracoval míč, obral ho o něj Guido a povedenou střelou překonal brankáře Zimu.

Češi se poté tlačili do útoku, ale proti silově lépe vybaveným Američanům se těžko prosazovali. Karafiátova rána z dálky letěla těsně vedle a v největší šanci selhal Juliš, kterému nesedla střela po Svobodově přihrávce. Místo rány do odkryté branky míč jen lehce tečoval, i tak se ale soupeřův brankář musel natahovat, aby zabránil gólu.

Česky tlak však utnula poločasová přestávka. Po ní začali lépe Američané, kteří nejprve trefili břevno a následně navýšili skóre. Po další české ztrátě míče na vlastní polovině dostali míč rychle do vápna a Rodriguez zvýšil. Ani pak se Češi neprosadili, přestože byli po většinu druhé pětačtyřicetiminutovky na polovině soupeře. Naopak v úplném závěru zvýšil po dalším brejku střídající Koroma.

Druhý duel skupiny sehraje český tým ve čtvrtek od 01:00 SELČ proti Novému Zélandu. Ze skupin postoupí do osmifinále první dva týmy a čtyři nejlepší celky ze třetích míst.