Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Fotbalová Příbram remizovala s Opavou, oba týmy se vrací do nejvyšší soutěže

19:24
OPAVA - Fotbalisté Příbrami se po roce vracejí do nejvyšší soutěže, kam doprovodí Opavu. Právě na jejím stadionu ve 28. kole druhé ligy uhráli remízu 1:1 a na druhém místě tabulky mají dva zápasy před koncem sezony už nedostižný sedmibodový náskok před třetími Pardubicemi.

Zleva Joel Ngandu Kayamba z Opavy a Tomáš Zápotočný z Příbrami ve vzájemném zápase. foto: ČTK

Příbram z nejvyšší soutěže sestoupila vloni spolu s Hradcem Králové. Ve druhé lize se rozjížděla pomalu a z prvních tří kol získala jediný bod. Pak ale tým trenéra Josefa Csaplára složený ze zkušených hráčů v čele s Rudolfem Skácelem a Miroslavem Slepičkou a mladých odchovanců zabral, od 17. kola už se držel na postupových příčkách a dnes dotáhl svou snahu do úspěšného konce.

Středočeši potřebovali k postupu bez ohledu na další výsledky uhrát na půdě již postupující Opavy alespoň bod. V úvodu druhé půle sice inkasovali po hlavičce Puškáče, ovšem na druhé straně rychle odpověděl Květ, který po brejku a Slepičkově přihrávce běžel sám na gólmana a přehodil ho.

Vedoucí tým tabulky Opava pak už jen zahazoval šance. Posledních deset minut oba celky dohrávaly o deseti, když po potyčce dostali červenou kartu domácí Kayamba a hostující Skácel.

Pardubicím nestačilo k udržení teoretické naděje na postup ani vítězství 4:3 v přestřelce nad Českými Budějovicemi. Východočeši se sice posunuli na třetí místo, ale na druhou Příbram ztrácejí sedm bodů. Pardubice rozhodly o své výhře dvěma góly v druhé půli, v pauze bylo nerozhodné skóre 2:2.

Poslední zbytky postupových nadějí ztratil i Hradec Králové, který jen remizoval ve Vítkovicích 1:1. „Votroci“ tak po minulé domácí porážce s Ústím nad Labem nezvítězili ani nad dalším týmem bojujícím o záchranu. O teoretickou šanci na postup přišel i Třinec, který doma nečekaně prohrál s Vlašimí 0:1. Slezané se tak propadli na páté místo.

V boji o záchranu si pohoršil Frýdek-Místek, který prohrál 0:2 v Sokolově a klesl na poslední místo v tabulce. Stejně bodů mají i Vítkovice po domácí remíze s Hradcem Králové.

Naopak výrazně si polepšilo Táborsko po výhře 2:0 nad Žižkovem. Jihočeši se posunuli na jedenáctou pozici a stejně jako soupeř mají pětibodový náskok na sestupové příčky. Ještě o bod lépe je na tom po výhře 2:0 ve Znojmě Varnsdorf.