Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Plzeň jen remizovala s Duklou 0:0 a na Spartu ztrácí už čtyři body

22:21
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně hráli v utkání 9. ligového kola s Duklou Praha 0:0. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži podruhé za sebou remizoval a na vedoucí Spartu Praha ztrácí už čtyři body. Západočeši byli v dnešním duelu aktivnější, brankáře Radu ale nepřekonali. Nováčkovi Pospíšilovi zkazila radost tyč. Dukla popáté za sebou neprohrála a zůstává šestá.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha. Zleva Néstor Albiach z Dukly a David Limberský z domácí Viktorie foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Pavel Vrba (Plzeň)
"Je to pro nás ztráta, nedat gól není dobrá vizitka. Bylo to dobývání dobře organizované obrany Dukly, která byla ve třech situacích nebezpečná z protiútoků. V první půli jsme měli několik gólových situací, především Pospíšilovu tyčku a následnou dorážku. Ve druhé půli netrefil z malého vápna Hořava branku a takové situace zápasy rozhodují. Měli jsme se prosadit ze standardek, ale Dukla výborně zhušťovala prostor a neměli jsme z nich ani gólovou příležitost. Nedat branku ze šestnácti rohů a patnácti střel je špatně. Musíme se v ofenzivě výrazně zlepšit, chyběl nám tam hráč, který by se prosadil ve finální fázi. Dukla hrála disciplinovaně, ale náš důraz ve vápně měl být větší. Hubník vzadu podal mimořádný výkon a s jistotou svoji premiéru od začátku zvládl."

Luboš Kozel (Dukla)
"Jsem s výsledkem velice spokojen. Brali jsme před zápasem v potaz sílu Plzně a cestovali jsme sem s pokorou. Chtěli jsme dobře bránit, ale ne úplně zalézt a snažit se o nebezpečné brejky. To se nám podařilo, protože jsme nepustili Plzeň k její kombinační hře. Měli jsme i potřebné štěstí. Bod je pro nás odměna za naši práci a aktivitu. Bezbrankový stav po poločase byl zaslouženy, protože my jsme měli šanci Mareše a soupeř trefil tyčku. Ve druhé půli nás Plzeň i díky střídajícím hráčům dostala pod větší tlak. Domácí sice přitápěli pod kotlem, ale kromě několika závarů jsme je do větší šance nepustili a toho si cením. Naopak máme rezervy v ofenzivě, protože jsme podruhé za sebou nedali gól ze hry. Neřešili jsme dobře protiútoky. Hlavně Pospěch zbytečně řešil ve druhé půli situaci dva na jednoho individuálně. Cením si naší obětavosti v obraně, protože Plzeň odchází bez gólu jen zřídka. Mužstvo si sedlo a s každým úspěšným výsledkem jde naše sebevědomí nahoru. Jsme rádi, že jsme byli Plzni konkurenceschopní."

Fotbalisté Plzně hráli v utkání 9. ligového kola s Duklou Praha 0:0. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži podruhé za sebou remizoval a na vedoucí Spartu Praha ztrácí už čtyři body. Západočeši byli v dnešním duelu aktivnější, brankáře Radu ale nepřekonali. Nováčkovi Pospíšilovi zkazila radost tyč. Dukla popáté za sebou neprohrála a zůstává šestá. Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal po úterní prohře 0:3 s Manchesterem City v Lize mistrů čtyři změny.

Poprvé dostal od začátku šanci stoper Hubník místo Hejdy a úplnou premiéru v západočeském dresu si pak odbyla další nedávná posila Pospíšil, který nastoupil místo kapitána Horvátha. Svůj první start za Viktorii málem oslavil brzkým gólem. Po necelých dvanácti minutách napřáhl z hranice vápna a brankáře Radu zachránila tyč. "Tyč mě mrzí obrovsky. Chybělo snad pět centimetrů, aby se to odrazilo do brány. Odrazilo se to totiž od vnitřní tyčky. Kdyby to byl gól, tak bychom dnes vyhráli," mínil Pospíšil.

Dukla se snažila vysoko napadat a hrozila po rychlých protiútocích. Hostující Pospěch je především obávaným kanonýrem, dnes byl ale nebezpečný hlavně jako přihrávající hráč. V 19. minutě posunul do strany na Mareše, který po úniku ze strany pálil do Kozáčika. Vzápětí se domácí marně dožadovali odpískání penalty po Štětinově ruce. V druhé části první půle Viktoria zvýšila tlak. Hostující gólman si ale poradil s Wágnerovou hlavičkou a následně vyrazil i Limberského střelu. Pak Pospěch další dobrou přihrávkou přiťukl Marešovi, ten vrátil míč na nabíhajícího Kaloudu, ale Kozáčik opět dobře zasáhl.

"Bezbrankový stav po poločase byl zasloužený," mínil trenér Dukly Luboš Kozel. Po přestávce nasadil Vrba čerstvého Tecla místo Wágnera a Plzeň začala velkým náporem. Po Pospíšilově centru byl na malém vápně sám před Radou Hořava a sám nemohl uvěřit tomu, že z voleje mířil mimo tyče. "Takové situace zápasy rozhodují," poznamenal plzeňský trenér. Bezbrankový stav přinutil Vrbu po hodině hry nasadit na trávník Horvátha za Koláře, Dukla se ale dobře bránila a nepouštěla Plzeň do velkých šancí.

Naopak sama mohla mít blízko k otevření skóre, kdyby Pospěch v 73. minutě při přečíslení dvou na jednoho přihrál volnému spoluhráči a nesnažil se kličkou zbavit Hubníka. "Řešil to zbytečně individuálně," zlobil se Kozel. Viktoria v závěru stupňovala tlak, Rajtoralovu ránu ale vyboxoval Rada a zoufalém náporu pálil nad Hořava. "Je to pro nás ztráta. Nedat branku ze šestnácti rohů a patnácti střel je špatně. Musíme se v ofenzivě výrazně zlepšit, chyběl nám tam hráč, který by se prosadil ve finální fázi," uvedl Vrba.

Dukla remízu udržela a po jarním debaklu 0:4 si tentokrát z Plzně odvezla bod. "Cením si naší obětavosti v obraně, protože Plzeň odchází bez gólu jen zřídka. Nepustili Plzeň k její kombinační hře a měli jsme i potřebné štěstí. Bod je pro nás odměna za naši práci a aktivitu," pochvaloval si Kozel.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Franěk - J. Paták, Vlasjuk. ŽK: Marek, Néstor (oba Dukla). Diváci: 9050.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Pospíšil, Hořava - Ďuriš (77. Petržela), Kolář (60. Horváth), Kovařík - Wágner (46. Tecl). Trenér: Vrba.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Kalouda (64. Malý), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch (90. Marek), Mareš (79. Matěj Hanousek). Trenér: Kozel.