Olomouc poprvé v sezoně vyhrála, Slavia na tříbodový zisk dál čeká

20:05aktualizováno  21:45
PRAHA - Fotbalisté Olomouce zvítězili v dohrávce 3. ligového kola na Slavii 3:2 a získali první body v sezoně. Hosty poslal do vedení premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Šindelář, po pauze přidal druhý gól Navrátil. Pak snížil Petrák, ale v 80. minutě rozhodl Lietava. Slavia už jen zkorigovala skóre Kiselem. S Olomoucí prohrála třetí z posledních čtyř vzájemných duelů a s jedním bodem je předposlední.

Slavia Praha - Sigma Olomouc. Hráči Olomouce se radují z prvního gólu foto: ČTK

Hlasy trenérů

Michal Petrouš (Slavia)
"Z naší strany to bylo absolutně nevydařené utkání, výsledek 2:3 je pro nás milosrdný. Můžu být spokojen jen s poslední dvacetiminutovkou, kdy jsme se nadechli k tlaku, zkorigovali výsledek. Zase takovýhle začátek, jeden bod ze tří zápasů, to je ostuda. Jsme málo poctiví směrem dozadu, chyba je v bránění celého mužstva. Chvílemi jsem měl sto chutí vlítnout na hřiště. Utkání bylo o charakteru, o vůli a myslím, že někteří hráči v tom mají rezervy. Jedna věc je, když se daří. Na jaře jsme neměli co ztratit, teď když je trochu tlak, to vypadá, že neběháme. To, že jsme na jaře zvládli čtyři zápasy, neznamená, že to půjde samo. Bylo vidět, že někteří hráči to pod tlakem nezvládají a tlak se bude ještě stupňovat. Budu si muset s některými pohovořit."

Martin Kotůlek (Olomouc)
"Přijeli jsme sem s úmyslem zvítězit, to se nám podařilo. Na tuhle výhru jsme čekali. Máme těžké rozlosování, ale budeme se teď snažit na tohle vítězství navázat. Dnes jsme za výhrou šli, byli jsme aktivní a hráli to, co jsme chtěli. Měli jsem dostatek brankových příležitostí ještě za stavu 1:0, navíc ještě neuznaný gól, který teď nechci hodnotit. Pro diváky to byl zajímavý zápas. Padlo pět gólů, takže se bylo na co dívat."

Na Pražanech byl špatný start do sezony mnohem viditelnější než na soupeři a první půle tak patřila hostům. Poprvé zahrozili v osmé minutě, kdy si na přímý kop naběhl Dreksa a domácí zachránil brankář Černý. Slávistům se nedařilo. V ofenzivě byli nepřesní, a když už se dostali do dvou brejků, pokazili si je nepřesností. "Přišlo mi, že někteří hráči to pod tlakem absolutně nezvládají," podotkl kouč Slavie Michal Petrouš.

Střední část úvodního dějství postrádala vzruch, oběma týmům navíc ztěžoval hru nekvalitní terén, který po zápase čekala rekonstrukce. Od úterý bude v Edenu probíhat instalace nového trávníku před Superpohárem mezi Bayernem Mnichov a Chelsea. Trápení slávistů vrcholilo deset minut před pauzou. Při rohovém kopu zůstal trestuhodně volný Šindelář a jeho hlavička z poměrně velké dálky zapadla do sítě.

Dvě minuty nato mohlo být s domácími ještě hůř. Falta postupoval sám na Černého a Pražany zachránila tyč. Až pak se Slavia probudila, Kiselův přímý kop ale vytáhl bývalý gólman červenobílých Zlámal a Petrák vzápětí mířil po rohovém kopu vedle. Petrouš do druhé půle poslal Škodu místo nevýrazného Fenina, svůj tým ale z letargie neprobudil a Sigma naopak podruhé udeřila. Nejprve po Schulmeisterově rohu ještě Lietava hlavičkoval vedle, po hodině hry už ovšem Olomouc pojistila svůj náskok.

Při brejku zůstal úplně sám Navrátil a s přehledem obstřelil Černého. "Za výhrou jsme šli. Hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Měli jsme dostatek příležitostí, dařilo se nám hrozit z brejků," pochvaloval si olomoucký kouč Martin Kotůlek. Domácí mohl nadobro srazit Dreksa, který doklepl míč zblízka do sítě, jenže pomezní sudí chybně odmával ofsajd. Místo definitivního rozhodnutí slávisté zápas zdramatizovali. Zlámal v 69. minutě neodhadl centr z rohového kopu a Petrák svým druhým gólem v lize snížil.

Kouč Slavie Petrouš: Budu si muset s některými hráči pohovořit

Domácí ale na zvrat pomýšleli jen jedenáct minut, než Lietava s přehledem zakončil další brejk a druhou brankou v olomouckém dresu hosty opět uklidnil. Slavia se nevzdala a Kisel v 88. minutě z přímého kopu snížil. Nápor domácích umocnilo vyloučení Škerleho, ale na vyrovnání už neměli čas, byť především Škutka nebyl od gólu daleko. "Po mém gólu jsem pořád věřil, že ještě vyrovnáme na 3:3, jako se nám to povedlo vloni s Jihlavou. Ale zbývalo už málo času. Rozhodlo, že jsme dostali velice laciné góly," podotkl Kisel.

Sigma tak napravila minulou porážku z Dukly 0:4. "Museli jsme hrát úplně něco jiného než proti Dukle. Konečně jsme plnili pokyny trenéra a vyplatilo se," řekl ofenzivní záložník Jan Schulmeister. Naopak Petrouš neskrýval zklamání. V nové sezoně se mu nedaří s týmem navázat na sérii čtyř výher z posledních pěti jarních kol.

"Na jaře nebylo co ztratit, teď když je trochu tlak, tak to vypadá, že neběháme. Že jsme zvládli ty čtyři zápasy, neznamená, že to půjde samo. Budu si muset s některými hráči pohovořit. S tím do Slavie šli, že si musejí poradit s tlakem. Když ne, tak budou asi muset změnit klub," řekl Petrouš. Sám zatím cítí od vedení důvěru. "Pan Šeterle mi po zápase řekl, ať dám hlavu vzhůru," dodal.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:3 (0:1)

Branky: 69. Petrák, 88. Kisel - 35. Šindelář, 61. Navrátil, 80. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Kříž. ŽK: Juhar, Škoda - Schulmeister, Lietava, Škerle, Zlámal. ČK: 89. Škerle. Diváci: 5842.
Slavia: Černý - Nitrianský (66. Škutka), Bortel, Petrák, Čonka - Gecov, Zmrhal - Koreš (55. Štěpán), Kisel, Juhar - Fenin (46. Škoda). Trenér: Petrouš.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář - Schulmeister (77. Varadi), Navrátil, Pospíšil (61. Houska), Falta - Lietava (83. Doležal). Trenér: Kotůlek.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...