Fotbalová nuda v Dánsku: Česko zakončilo podzim remízou 0:0

20:17aktualizováno  22:07
AARHUS - Česká fotbalová reprezentace ve svém posledním vystoupení v kalendářním roce 2010 remizovala s Dánskem 0:0. Blíže k vítězství měli domácí, jenže gólman Petr Čech dokázal v prvním poločase lapit penaltu.

Dánsko - Česká republika (Michal Kadlec, vpravo, a Dennis Rommedahl) foto: ČTK

Inkriminovaný moment se odehrál v osmnácté minutě střetnutí. Kadlec fauloval unikajícího Rommedahla, jenž zpracoval dlouhý centr, s míčem se vydal do pokutového území a chystal se z výhodné pozice zakončovat. Sudí Webb neváhal a nařídil pokutový kop. Brankář Čech ale nepovedený pokus exekutora penalty Krohn-Dehliho dokázal reflexivně vytěsnit mezi tyče.

Přátelské střetnutí s Českou republikou bylo stým a zároveň tím posledním, který si do kolonky reprezentačních startů připsal pětatřicetiletý zkušený Dán Martin Jorgensen. Odehrál necelou půlhodinu prvního poločasu a poté za bouřlivého potlesku nepříliš zaplněných tribun na stadionu v Aarhusu opustil trávník.

Před tím vším už sice bylo umožněno fanouškům svěřenců kouče Bílka radovat se z gólu, avšak jen do té doby, než postřehli nekompromisní gesto pomezního rozhodčího. Ten viděl osamoceného hrotového útočníka Tomáše Necida v momentě přihrávky v ofsajdovém postavení a pozdvihl praporek směrem k nebi.

Kromě několika náznaků šancí a nepříliš přesných střel toho ale borci z obou celků během zápasu příliš nepředvedli. Trápení v rozehrávce a ve finální fázi se z kopaček aktérů dějství o poločasové přestávce smýt nepodařilo.

Fotbalová nemohoucnost na straně Česka i Dánska
Trenéři obou celků přislíbili, že dají šanci veškerým nominovaným fotbalistům. Ve druhém pololočase se proto zvedla vlna střídání, která výrazně narušila plynulost hry. Z ní se navíc prakticky vypařily jakékoliv šance.

Brankové příležitosti si ve druhé pětačtyřicetiminutovce vypracoval v kooperaci s Plašilem jen Michal Kadlec. Poprvé po vybídnutí záložníka Bordeax z mírného úhlu jeho střelecký pokus vytěsnil z nebezpečného prostoru domácí obránce, podruhé ránu z přímého kopu nařízeného za faul na Plašila zastavila tyč.

Dánsko - Česká republika 0:0

Rozhodčí: Webb - Beck, Collin (všichni Angl.). Bez karet. Diváci: 9184.

Dánsko: Lindegaard - Thomsen, Mathias Jörgensen (46. Stadsgaard), Bjelland, Mtiliga - Poulsen (69. Zimling), Martin Jörgensen (29. Jensen) - Rommedahl (76. Eriksen), Kahlenberg (62. Andreasen), Krohn-Dehli - Junker (46. Rasmussen). Trenér: Olsen.

ČR: Čech - Pospěch (85. Limberský), Suchý, Rajnoch, Kadlec (85. Pudil) - Hübschman, Polák - Rosický (46. Lička), Plašil (89. Petržela), Rezek (65. Bednář) - Necid (65. Hubník). Trenér: Bílek.