Mladá Boleslav porazila ve čtvrtfinále poháru Slovácko 3:1

18:45aktualizováno  18:59
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi stejně jako v pátek v lize porazili doma Slovácko o dvě branky a vítězstvím 3:1 si v utkání domácího poháru vytvořili slibnou výchozí pozici před čtvrtfinálovou odvetou. Ta je na programu ve středu 10. dubna. Hosté vedli po gólu Trousila, ale Ščuk rychle vyrovnal a v závěru strhli výhru na stranu Středočechů stopeři Johana a Dośoudil.

Mladá Boleslav - Slovácko. Hráči Mladé Boleslavi se radují z třetího gólu foto: ČTK

Oba týmy se utkaly před čtyřmi dny v lize a zatímco Mladá Boleslav provedla oproti předchozímu zápasu jedinou změnu v základní sestavě, Slovácko vyměnilo hned sedm hráčů. "Byl to úplně jiný zápas než při našem vzájemném souboji v páteční lize. Soupeř vyměnil spoustu hráčů, bez Libora Doška hrál víc kombinačně, což nám hlavně v první půli činilo problémy," řekl boleslavský kouč Ladislav Minář. Všechno podstatné z první půle se odehrálo až na jejím konci. Hosté se dostali v 39. minutě do vedení, když stoper Trousil zůstal po rohu zapomenutý před mladoboleslavskou brankou a pravačkou umístil míč k tyči.

Boleslav ale záhy vyrovnala. Po Marešově střele vyrazil brankář Melichárek míč jen před Ščuka, který ho hlavou snadno doklepl za čáru. Trenér Minář přiznal, že o přestávce proto musel v kabině zvýšit hlas, ale za druhý poločas pak hráče pochválil. "Ani ne tak za fotbalovou kvalitu jako za bojovnost a nasazení. V koncovce se prosadili a v pohárové matematice se každý gól počítá," dodal Minář. Po přestávce měli velké šance hostující Kovář i domácí Magera, Boleslav zvyšovala tlak, ale skórovat dlouho nedokázala a zápas spěl k remíze.

Až v samém závěru se po standardních situacích gólově prosadili oba domácí stopeři. Nejprve po Jarolímově rohu přesně hlavičkoval v 88. minutě Johana a v nastaveném čase ho téměř totožně napodobil Dosoudil.  Trenér Slovácka Svatopluk Habanec byl už v prvním poločase za protesty vykázán rozhodčím na tribunu a zloba z něj nevyprchala ani po utkání. Novinářům nedal na tiskové konferenci prostor k žádnému dotazu. "Dneska to tady byla jedna velká komedie, děkuji za pozornost," řekl jen Habanec a odešel.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1)

Branky: 42. Ščuk, 88. Johana, 90.+2 Dosoudil - 39. Trousil. Rozhodčí: Lerch - Tacina, Machálek. ŽK: Kysela, Dosoudil, Sivrič - Trávník, Kubáň, Trousil. Diváci: 350.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (66. Sloboda), Magera (79. Chramosta), Štohanzl (77. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Kordula, Daníček - Skalák (76. Kerbr), Trávník (58. Volešák), Valenta (89. Hlúpik) - Kovář. Trenér: Habanec.