29. května 2017 17:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

ePojištění.cz kvůli Peltovi končí v lize, Tvrdík varuje, že se CEFC stáhne z fotbalu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Kvůli tomu, že skončil Miroslav Pelta ve vazbě, vypovídá ePojištění.cz FAČR smlouvu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli tomu, že skončil Miroslav Pelta ve vazbě, vypovídá ePojištění.cz FAČR smlouvu. | foto: ČTK

PRAHA Firma ePojisteni.cz již nebude v názvu první fotbalové ligy, kterou sponzorovala v uplynulém ročníku.

Podle informací serveru iHned.cz se rozhodla v roli titulárního partnera skončit. Smlouvu měla uzavřenou na 1+1 rok, ale v průběhu jarní části sezony vedení společnosti rozhodlo ve spolupráci nepokračovat.

Obě strany zatím odmítají věc komentovat s tím, že by brzy měly vydat společné prohlášení. Podle informací ČTK nejde o reakci na aféru kolem Fotbalové asociace ČR a jejího předsedy Miroslava Pelty, kteří jsou obviněni ze zneužívání státních dotací.

Internetový vyhledávač pojištění loni v červenci nahradil v názvu soutěže loterijní společnost Synot, jejíž jméno nesla liga dva roky.

Daniel Křetínský (vpravo) a Miroslav Pelta v roce 2014.
Na zápase ligové Slavie (zleva): Karel Březina, Bohuslav Sobotka, Miroslav Pelta a Jaroslav Tvrdík.

Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus. Detaily finančního plnění nebyly zveřejněny, ale ročně by titulární sponzorství mělo přinášet fotbalové lize kolem 50-60 milionů korun.

Už loni v říjnu bylo oznámeno, že od sezony 2018/19 bude v názvu ligy sázková kancelář Fortuna, která nyní sponzoruje nižší soutěže.

Tvrdík: Když zvolí Berbra, CEFC se stáhne

Hospodářské noviny upozorňují, že uspíšení spolupráce zřejmě nebude možné, jelikož mezi partnery ligy ještě rok bude jiná sázková kancelář Tipsport a její partnerská společnost Chance. Vedení ligy tak bude muset hledat na příští ročník nového partnera.

Navíc hrozí, že český fotbal přijde o dalšího významného sponzora, čínskou společnost CEFC, které patří pražská Slavia.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se raduje z titulu.

Dlouho se spekulovalo, že právě Číňané budou ligu sponzorovat, nakonec podpořili FAČR a reprezentaci. Nyní však jejich zástupce Jaroslav Tvrdík varoval, že pokud páteční volba vedení FAČR upevní moc místopředsedy Romana Berbra, CEFC se stáhne.

„Jestliže bude v pátek zvoleno Berbrovo vedení FAČR, CEFC bude v pondělí firmu ePojisteni.cz v jejím kroku ukončení partnerství následovat,“ napsal dnes Tvrdík na twitteru.

ČTK
  • 4Diskuse


HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46


RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.