Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Sparta i Plzeň zvládly role favoritů, Boleslav nastřílela šest gólů

22:03aktualizováno  8. listopadu 21:12
PRAHA - Bez překvapení. Ve 13. kole fotbalové Synot ligy uspěli oba velcí favorité: Sparta přehrála doma Teplice, Plzeň zase vyhrála v Ostravě. Kontakt s čelem si stále drží Mladá Boleslav, která rozdrtila Jihlavu hokejově 6:1. Vršovické derby mezi Slavií a Bohemians 1905 skončilo smírně.

A JE TAM! Kehinde Fatai (zády) se raduje s Davidem Lafatou. foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparta je o skóre před Plzní

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný se vzhledem k náročnému programu předchozích dní rozhodl ke změnám v sestavě a nechal jen na lavičce Holka, Matějovského či Jiráčka.

Sparta Praha - FK Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 13. a 75. Fatai, 25. Krejčí - 5. Vachoušek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Mareček, Dočkal, Costa - Krob, Breite, Ljevakovič, Dressler. Diváci: 7766.

Šanci naopak dostal Steinhöfer, který ji však příliš nevyužil a v poločase po mátožném výkonu střídal.

Sparťanský stroj se rozjížděl pomaleji, dokonce jako první inkasoval. Utkání však měl pod kontrolou a nakonec vyhrál 3:1. A to ještě Dočkal zahodil pokutový kop. Pražané každopádně zůstali v čele tabulky o skóre před Plzní.

Mistr se vzchopil až po změně stran

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:4 (0:0)

Branky: 53. Hořava, 67. Holenda, 79. Petržela, 81. Ďuriš. Rozhodčí: Marek - Pilný, Arnošt. ŽK: Kaša - Hrošovský. Diváci: 5032.

Duel jalového Baníku s mistrovskou Plzní měl být jednoznačnou záležitostí, v první půli tomu však nic nenasvědčovalo. Viktoria sice měla územní převahu, jenže trápila ji koncovka. Navíc měla štěstí, že po šancích soupeře neinkasovala.

Hosté se oklepali až po půli, kdy nasázeli do ostravské sítě čtyři branky za 28 minut a potvrdili, že na Baník umí. Ostrava prohrála v sezoně už podvanácté a zůstává beznadějně poslední.

Duel v Boleslavi se kvůli mlze protáhl

FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 6:1 (1:1)

Branky: 40. J. Rada, 68. Ščuk, 71. Magera, 73. Baroš, 90. Chramosta, 90.+1 Zahustel - 27. Demeter. Rozhodčí: Královec - Kotík, Urban. ŽK: Skalák, Magera, J. Rada - J. Krejčí, Marek, Nerad. Diváci: 2685.

Mladoboleslavští šli do utkání proti Jihlavě v roli jasného favorita, ale úvod jim nevyšel zrovna podle představ.

Ještě do půle ale stihli vyrovnat a v té druhé skóre snadno otočili. Zápas byl kvůli zhoršené viditelnosti zapříčeněné mlhou na dvacet minut přerušen a hrozilo, že bude předčasně ukončen. Nakonec ale sudí svolili k jeho dohrání.

Bohemians sahali v Edenu po výhře

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:2)

Branky: 38. a 86. Milan Škoda - 9. vlastní Deli, 32. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek. ŽK: Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle. Diváci: 13.976.

Vršovické derby mezi „Klokany“ a Slavií mělo překvapivý průběh. Utrápení Bohemians si totiž v Edenu počínali nebojácně a už po třiceti minutách hry je hřál dvoubrankový náskok.

Slavia brzy snížila, pak nedala penaltu. Z tlaku nakonec vydřela vyrovnání až v 87. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil kanonýr Škoda. Hosté po remíze opustili pásmo sestupu.

Brno se drápe vzhůru

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 3:1 (0:0)

Branky: 52. Chrien, 77. Řezníček, 90. Zavadil - 66. Rabušic. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Hock. ŽK: Schuster, Frelih - Shala, Sackey. Diváci: 4524.

Zbrojovka je příjemným překvapením letošní sezony. Mužstvo, které bylo loni na hraně sestupu, se po 13. kole drží na 5. místě. Brno si navíc doma po Plzni poradilo také s houževnatým Libercem po brankách Chreina a Řezníčka.

Slovan si připsal teprve druhou porážku v sezoně, Zbrojovka vyhrála na svém hřišti třetí z posledních čtyř zápasů.

Jablonec letos poprvé doma vyhrál

FK Jablonec - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)

Branky: 40. Doležal, 45.+1 Pernica, 80. Tecl, 88. Pospíšil. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Kubr. ŽK: Wágner - Buchta, Moulis, Rajnoch, Navrátil. ČK: 17. Hála, 62. Rajnoch (oba Olomouc). Diváci: 1186.

Až na sedmý pokus se svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého dočkali ligového vítězství na vlastním hřišti. Jablonci v předehrávce proti Olomouci výrazně ulehčila situaci nedisciplína soupeře, který dostal za zápas dvě červené karty.

Severočeši zvítězili po trefách Doležala, Pernici, Tecla a Pospíšila jasně 4:0. Potvrdili tím také, že se jim proti Sigmě daří: protivníka porazili v pátém vzájemném utkání za sebou.

Příbram poprvé v historii zvítězila na Julisce

Dukla Praha - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Branka: 26. vlastní Hanousek. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Pochylý. ŽK: Krmenčík, Vrzal, Jakub Mareš, Miloševič, Berger - Dosoudil, Bednář, Zápotočný. Diváci: 1521.

Po triumfu na hřišti Baníku Ostrava si Středočeši odvezli všechny body také z hřiště pražské Dukly, kde vyhráli po vlastním zásahu Marka Hanouska z 26. minuty poprvé v historii.

Pražané ve druhé půli sahali po vyrovnání, jenže střeleckou ani územní převahu nedokázali zužitkovat a potřetí za sebou nedali v lize Příbrami ani gól.

Zlín zvládl třaskavé derby se Slováckem

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 33. Poznar, 82. V. Vukadinovič - 63. Došek. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Vysloužil. ŽK: Janíček, Vukadinovič - Košút. Diváci: 5800.

Před vyprodaným stadionem si Zlín připsal ligové vítězství po dvou měsících. Nováček vedl po gólu Poznara, ovšem hosté po změně stran srovnali zásluhou kanonýra Doška.

Osm minut před koncem však duel rozhodl Vukadinovič a zajistil Zlínu ukončení série šesti zápasů bez vítězství. Slovácko prohrálo venkovní utkání počtvrté v řadě.