Dukla vedla nad Jabloncem. Hostům ale remízu 1:1 vystřelil Hubník

20:06aktualizováno  21:40
PRAHA - Fotbalisté Dukly v dohrávce 10. kola první ligy remizovali 1:1 s Jabloncem. Pražané doma prodloužili sérii bez porážky na šest utkání. Duklu poslal do vedení v úvodu Španěl Romera, před pauzou vyrovnal Hubník. Severočeši jsou v tabulce na šestém místě, Dukla s bodovou ztrátou sedmá.

Dukla Praha - Jablonec. Obránce Dukly José Romera dává hlavičkou gól brankáři Jablonce Michalu Špitovi foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Luboš Kozel (Dukla)
"Já byl spokojeny se vstupem do utkáni, kdy se nám podařilo vstřelit poměrně brzo vedoucí branku po dohrávané standardní situaci. Z gólu jsme získali deseti- dvacetiminutový klid do hry a asi jsme byli lepší. Pak jsme bohužel neuhlídali standardku soupeře, kdy jsme mu lacino nabídli rohový kop, soupeř vyrovnal a trochu se to otočilo. Začátek druhé půle Jablonec pokračoval v aktivitě. Zhruba od takové 60. minuty jsme převzali iniciativu my. Měli jsme větší držení míče i víc nebezpečných brankových příležitostí. Když vám ale soupeř v 88. minutě nastřelí tyčku, tak musíme bod brat. Vzhledem k tomu průběhu utkání, kdy každý chvilku tahal pilku, je asi zasloužený."

Roman Skuhravý (Jablonec)
"Bohužel se nám nepovedlo naplno bodovat, protože jsme nezachytili začátek utkáni. Tím, že jsme nedohráli standardní situaci, jsme se dostali do stavu 0:1. Od 25. minuty jsme byli lepší, pak i vyrovnali. Začátek druhého poločase byl přesně v obráceném gardu. My jsme dominovali, bohužel bez gólového efektu. V nasazeni jsme nevydrželi až do konce, soupeř z toho vystrčil růžky dvěma příležitostmi. Jsem spokojený s obrannou hrou, kdy čtyřka, kterou jsme dali tři zápasy do kupy, odvádí zajímavé výkony. Slabší jsme byli v přechodové fázi, Vaněk s Kopicem měli situace řešit s klidnější hlavou. Ve finále podle mého názoru spravedlivá remíza. Je to jiná remíza než domácí se Znojmem, odsud se jen tak body vozit nebudou."

V předchozích čtyřech vzájemných duelech padlo dohromady šestnáct gólů a také dnes hned první větší šance na Julisce skončila v síti. V 11. minutě po odvráceném rohu domácí Gedeon nacentroval do šestnáctky, kde nepokrytý Romera hlavou překonal Špita. Gólman Jablonce tak musel odložit oslavu jubilejní 100. ligové nuly, a tedy zápisu do Klubu ligových brankářů. "Byl tam krásný náběh od Josého a já měl jenom štěstí, že jsem to tam takhle dal," popsal svou asistenci kapitán Dukly Patrik Gedeon.

Dukla mohla krátce poté zvýraznit vedení, ale Pospěch křížnou střelou těsně minul. Do branky se nevešel ani jeho pozdější akrobatický pokus nůžkami. Na druhé straně Třešňákovu umístěnou střelu zlikvidoval jistým zákrokem Rada. Jablonec v 38. minutě vyrovnal. Vaněk po rohovém kopu trefil hlavou bránícího Gedeona, ten míč nešťastně vyrazil před sebe a dorážející Hubník už měl zblízka usnadněnou pozici.

"Každý gól je krásný a já jsem za každý rád. Je jedno, jestli to dám hlavou, nohou, z metru, nebo z třiceti metrů. Gól platí, i když myslím, že patřil k těm hodně jednoduchým," řekl ke svému zásahu Michal Hubník. "Z gólu jsme získali deseti- dvacetiminutový klid do hry, kdy jsme byli asi lepší. Pak jsme bohužel neuhlídali standardku soupeře, kdy jsme jim lacino nabídli rohový kop, soupeř vyrovnal a trochu se to otočilo," řekl trenér Dukly Luboš Kozel.

Před pauzou se ještě brankář Dukly Rada blýskl při likvidaci Hubníkovy hlavičky. Pět minut po pauze mohl Romeru napodobit jeho španělský krajan Néstor, ale z pravé strany vystřelil kousek nad branku. V 67. minutě pak byl blízko své druhé trefě Romera, jehož střelu na poslední chvíli vykopl nohou Špit. Španělští hráči dejvického mužstva byli hodně vidět. Další možnost měl čtvrt hodiny před koncem Néstor, jenž zakroutil přímý kop těsně vedle tyče.

"V nasazeni jsme nevydrželi až do konce, soupeř z toho vystrčil růžky dvěma příležitostmi. Jsem spokojený s obrannou hrou, kdy čtyřka, kterou jsme dali tři zápasy do kupy, odvádí zajímavé výkony," uvedl kouč Jablonce Roman Skuhravý. Hráči obou týmů se v závěru soustředili spíše na defenzivu a příliš zajímavých akcí už nepředvedli. Výjimkou byla 88. minuta, kdy hlavička jabloneckého Hubníka po rohovém kopu skončila na tyči.

"Počet šancí jsme asi měli větší, ale když vám soupeř v 88. minutě nastřelí tyčku, tak musíme bod brat. Vzhledem k tomu průběhu utkání, kdy každý chvilku tahal pilku, je asi zasloužený," prohlásil Kozel. "Ve finále podle mého názoru spravedlivá remíza. Je to jiná remíza než domácí se Znojmem, odsud se jen tak body vozit nebudou," doplnil Skuhravý.

Dukla Praha - Baumit Jablonec 1:1 (1:1)

Branky: 11. Romera - 38. Hubník. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Kříž. ŽK: Štetina - Kubista. Diváci: 2024.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič (78. Vorel), Vrzal - Kalouda (65. Marek Hanousek), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch, Mareš (84. Malý). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Kubista, Loučka - Kopic (84. Vukadinovič), Vaněk (77. Piták), Třešňák - Hubník (90. Rossi). Trenér: Skuhravý.