Dukla porazila Brno 3:2 a vystřídala na pátém místě Jablonec

20:04
PRAHA - Fotbalisté Dukly porazili v dohrávce 27. kola první ligy Brno 3:2 a posunuli se na páté místo o skóre před Jablonec. O výhře domácích rozhodli Zbyněk Pospěch, Tomáš Berger a Španěl Néstor Albiach, jenž připravil první dvě branky. Za Zbrojovku dokázali dvakrát snížit Karel Kroupa a Tomáš Frejlach.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno. Autor prvního gólu Dukly, útočník Zbyněk Pospěch, se raduje se spoluhráčem Néstorem Albiachem Rogerem (zády). Vlevo přihlíží záložník Brna Pavel Zavadil foto: ČTK

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 3:2 (2:0)

Branky: 11. Pospěch, 43. Berger, 62. Néstor - 54. Kroupa, 64. Frejlach. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Vrzal - Frejlach. Diváci: 1293.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý (78. Kalouda) - Berger (73. Engelmann), Pospěch, Néstor (86. Štetina). Trenér: Kozel.
Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Husár - Mezlík, Frejlach (66. Traoré), Zavadil, Lutonský - Kroupa, Markovič (70. Přerovský). Trenér: Grmela.

Brno venku nevyhrálo podvanácté za sebou a v tabulce je ligový nováček tři kola před koncem dvanáctý s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Zápas se měl hrát minulý pátek, ale kvůli trvalému dešti a podmáčenému trávníku na Julisce byl přeložen. Po opatrnějším úvodu se v 11. minutě prosadila Dukla. Néstor našel v pokutového území volného Pospěcha, který měl dost času míč zpracovat a poslat ho k tyči. Nejlepší střelec Pražanů a někdejší hráč Brna se v lize trefil podesáté v sezoně.

Domácí, kteří na Julisce v této sezoně podlehli jen v září Plzni, měli převahu. Vorel po rohovém kopu z voleje však zamířil nad branku a centr Vrzala před Pospěchem efektním skokem chytil gólman Doležal. Ve 37. minutě musel poprvé vážněji zasahovat jeho protějšek Rada, jenž povedenou střelu Frejlacha vytěsnil na roh. Dukla si pojistila vedení dvě minuty před přestávkou a gólovou přihrávku si připsal znovu Néstor. Španělský útočník trestný kop rychle rozehrál na Bergra, který udělal kličku Doležalovi a z úhlu zamířil do prázdné branky.

Néstor se mohl zapsat mezi střelce v úvodu druhého poločasu, ale povedenou akci Gedeona s Malým zblízka zakončil jen střelou vedle tyče. Brno vstřelilo v 54. minutě kontaktní branku. Husár z levé strany nacentroval na Kroupu a ten míč usměrnil do branky. V 62. minutě vrátil Dukle dvoubrankové vedení Néstor, který zakončil individuální akci krásnou střelou do horního růžku. Zbrojovka odpověděla už za dvě minuty. Domácí obránci odvrátili míč jen k volnému Frejlachovi a ten ho z několika metrů poslal za Radova záda.

Obě mužstva předváděla na Julisce atraktivní ofenzivní fotbal. Néstorův chytrý lob chytil Doležal, na druhé straně domácí branku z dobrých pozic netrefili Husár s Kroupou. Definitivní jistotu mohl dát Dukle sedm minut před koncem Pospěch, jehož pokus zlikvidoval gólman Doležal a dorážku odvrátili z brankové čáry obránci Brna. Pospěch za chvíli zahodil i další šanci, když sám před Doležalem vystřelil vysoko nad. Dukla nakonec i přes tlak Brna těsný náskok uhájila a soupeře porazila i ve druhém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži.