Barcelona vyhrála i šestý ligový zápas, Neymar poprvé skóroval

22:05
MADRID - Fotbalisté Barcelony dnes na Nou Campu porazili San Sebastian 4:1 a ve španělské lize vyhráli i šestý zápas. Za domácí se střelecky prosadili Lionel Messi, Sergio Busquets, Marc Bartra a Neymar, který zaznamenal první ligovou branku v dresu katalánského celku.

Radost fotbalistů Barcelony Neymara (vpravo) a Lionela Messiho foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 6. kolo

FC Barcelona - San Sebastian 4:1 (4. Neymar, 8. Messi, 23. Busquets, 76. Bartra - 64. De la Bella)

Levante - Valladolid 1:1 (35. Babá - 41. Guerra)

Atlético Madrid - Pamplona 2:1 (18. a 24. Costa - 42. O. Riera)

Málaga - Almería 2:0 (68. Tissone 90.+1 Portillo)

Stoprocentní úspěšnost si díky vítězství 2:1 nad Pamplonou udrželo také Atlético Madrid a v tabulce je za vedoucí Barcelonou jen vinou horšího skóre. Výhru celku ze španělské metropole zařídil v prvním poločase dvěma góly v rozmezí šesti minut Diego Costa. Jednadvacetiletý brazilský reprezentant otevřel skóre už ve čtvrté minutě. Pro Neymara to byl druhý gól po letním příchodu ze Santosu, poprvé se v soutěžním utkání za Barcelonu prosadil ve španělském Superpoháru.

Takřka vzápětí zvýšil netypicky hlavou Messi a se sedmi góly si upevnil vedení v tabulce střelců. Ještě do poločasu přidal třetí branku Barcelony Busquets. Za hosty ve druhé půli dokázal snížit Alberto de la Bella, domácím ale vrátil tříbrankové vedení Bartra.