Barcelona díky hattricku Pedra smetla Vallecano

22:37
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony vyhráli i díky hattricku Pedra v 5. kole španělské ligy na hřišti Vallecana 4:0 a jsou bez ztráty bodu v čele tabulky. Šestadvacetiletý útočník se stal po spoluhráči Lionelu Messim teprve prvním hráčem od května 2008, který dal ve španělské lize na hřišti soupeře tři branky.

Fotbalista Barcelony Pedro Rodriguez foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 5. kolo

San Sebastian - Málaga 0:0

Almería - Levante 2:2 (45.+2 Verza z pen., 51. Suso - 55. El Zhar z pen., 60. Diop)

Vallecano - FC Barcelona 0:4 (33., 47. a 72. Pedro, 80. Fábregas)

Valladolid - Atlético Madrid 0:2 (56. Raúl García, 72. Diego Costa)

Gólman obhájců titulu Víctor Valdés navíc desátou chycenou penaltou vyrovnal ve statistikách gólmana Realu Madrid Ikera Casillase. Katalánský velkoklub šel do vedení krátce po půlhodině utkání, kdy se poprvé prosadil Pedro po Messiho přihrávce přesnou střelou k tyči. Krátce nato mohl po Adrianově faulu z pokutového kopu vyrovnat Roberto Trashorras, ale Valdés směr jeho střely vystihl.

Druhou branku přidal Pedro po změně stran po přihrávce Fábregase a hattrick dokonal v 72. minutě, kdy mu míč před prázdnou branku předložil Neymar. Konečnou podobu výsledku pak dal deset minut před koncem Fábregas. Barcelona si díky jasné výhře upevnila s patnácti body vedení v tabulce španělské ligy, o které ji v tomto kole nemůže nikdo připravit.