28. května 2012 22:49, aktualizováno  23:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jihlavu povede při návratu do ligy kouč Komňacký

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Trenér František Komňacký | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér František Komňacký | foto: ČTK

JIHLAVA Novým trenérem fotbalistů Jihlavy, kteří se po šesti letech probojovali zpět do nejvyšší soutěže, se stal František Komňacký. Asistent reprezentačního kouče Michala Bílka podepsal s FC Vysočina dvouletou smlouvu. Komňacký nahradil Romana Pivarníka, který míří do Olomouce.

Komňacký k týmu ligového nováčka přichází z Jablonce, kde strávil téměř pět let. O námluvách jihlavského klubu s šedesátiletým koučem se mluvilo už ve chvíli, kdy Vysočina o minulém víkendu vybojovala postup mezi elitu. Komňacký podpisem na smlouvě jednání završil.

Komňacký tak využil den volna, který reprezentace v závěrečné přípravě na Euro měla. "Nabídek k trénování jsem měl více, ovšem rád jsem se rozhodl pro tu jihlavskou. FC Vysočina představuje velice seriózně vedený klub, respektovaný pro svoji systematickou práci, perspektivu a kvalitní vedení. V neposlední řadě jsem se chtěl po dlouhé severočeské misi vrátit blíže k domovu na Moravě," citoval Komňackého web jihlavského klubu.

Komňacký: Je nezbytné tým posílit, aby v lize obstál

Zkušený kouč přivedl v roce 2004 k mistrovskému titulu ostravský Baník, o dva roky později se mu totéž povedlo ve slovenském Ružomberoku. Jablonec pod jeho vedením předloni skončil druhý a o rok později třetí. Letos Severočeši klesli až na osmé místo a Komňacký po dohodě odešel.

Nyní se soustředí hlavně na blížící se mistrovství Evropy, které pro reprezentaci odstartuje 8. června duelem s Ruskem. Na dálku ale bude sledovat také posilování týmu. "Doplnění mužstva zejména o zkušené hráče je nezbytné, aby tým mezi elitou sehrál důstojnou roli," řekl Komňacký.

Asistenty zůstanou Miroslav Vrzáček a Tomáš Jansa, kteří spolupracovali už s Pivarníkem. Komňacký by si přál příchod ještě jednoho perspektivního asistenta. Jihlava odstartuje přípravu v pondělí 18. června. Pokud by reprezentace, která poslední zápas ve skupině odehraje 16. června, v tu chvíli stále byla ve hře na ME, Komňacký se k týmu připojí později.

ČTK
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz