Fotbalisty AS Řím nezastavila ani Neapol, vyhráli poosmé v řadě

23:05
ŘÍM - Vítěznou sérii fotbalistů AS Řím nezastavila v italské lize ani Neapol. Tým z hlavního města porazil v dnešním šlágru 8. kola druhý tým tabulky 2:0 a vyhrál i osmý zápas v sezoně.

Radost fotbalistů AS Řím foto: ČTK

Italská fotbalová liga - 8. kolo

AS Řím - Neapol 2:0 (45.+4 a 71. z pen. Pjanič)

Vedení v tabulce zvýšil na pět bodů, Neapol může o druhé místo připravit mistrovský Juventus. AS Řím vyrovnal nejlepší start v historii Serie A díky dvěma brankám Miralema Pjaniče. Bosenský záložník otevřel skóre ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu precizně provedeným trestným kopem a druhý gól přidal v 71. minutě z penalty.

Té předcházel faul kapitána Neapole Paola Cannavara na Marca Borriella. Obránce za něj dostal druhou žlutou kartu, Neapol tak dohrávala zbylých dvacet minut v deseti. Hosté měli v utkání minimálně tři velké šance - Goranu Panděvovi zbýval k překonání už jen brankář Římanů, Lorenzo Insigne a Gökhan Inler zase trefili tyč.