Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Slávistky prohrály i v Barceloně, s Ligou mistryň se loučí také Sparta

21:14
BARCELONA/PRAHA - Oba české týmy končí hned v 1. kole fotbalové Ligy mistryň. Hráčky Sparty Praha překvapivě vypadly s litevským celkem Gintra Šiauliai, když doma na Letné nevyužily výraznou převahu a jen remizovaly 1:1 stejně jako v úvodním utkání. Souboj tak musely rozhodnout až pokutové kopy, ve kterých sparťanky prohrály 4:5.

Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona. Zleva Maria Losadová z Barcelony a Kateřina Svitková ze Slavie. foto: ČTK

Sparťanky byly od začátku lepším týmem, ale potvrzovaly, že se v této sezoně potýkají s problémy v koncovce, a zahazovaly jednu šanci za druhou. Naopak v 37. minutě se prosadily Litevky ze své první větší šance. Po odvráceném rohu přišel další centr, Spartě nevyšel ofsajdsystém a Imanalijevová zblízka otevřela skóre.

Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona....
Utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň: Slavia Praha - FC Barcelona, 8....

Sparta se dočkala až v 59. minutě, kdy se prosadila Bertholdová. Pražanky se celkem pokusily o 40 střel oproti sedmi hostujícího týmu, ale ani v prodloužení nenašly recept na brankářku Budesteanovou. A tak přišly na řadu pokutové kopy. Hloupá, Bertholdová, Bartoňová i Čulová proměnily, ale pak selhaly Křivská a Krejčiříková a Gintra v sedmé sérii rozhodla o svém postupu.

Slávistky podruhé nestačily na Barcelonu

Končí i české mistryně ze Slavie, které po domácí prohře 0:1 podlehly Barceloně i venku 0:3.

Slávistky se chtěly po domácí porážce pokusit dvojzápas s Barcelonou ještě zdramatizovat, na stadionu Mini Estadi vedle Nou Campu ale doplácely na chyby v obraně. Ve 20. minutě propadl dlouhý nákop až za hostující obranu, gólmanka Votíková netrefila balon a Alexia jej uklidila do prázdné branky.

Za sedm minut chybovala slávistická defenziva podruhé a Sonia sama před brankářkou nezaváhala. V tu chvíli už bylo prakticky jasné, že Pražanky při své první účasti v Lize mistryň po deseti letech nepřejdou přes úvodní kolo. Po přestávce se pokusily aspoň o čestný gól, ale žádnou ze tří šancí nevyužily. Naopak Barcelona skórovala potřetí.

Odvetné utkání 1. kola play off fotbalové Ligy mistryň:

• FC Barcelona - Slavia Praha 3:0 (2:0)

Branky: 20. Alexia, 27. Sonia, 57. Romero. První zápas: 1:0, postoupila Barcelona.

Sestava Slavie: Votíková - Tomášková (83. Juračková), Budošová, Pincová, Benýrová - Malinová (54. Chlastáková), Pěničková, Bartovičová, Svitková (63. Necidová) - Divišová, Kožárová. Trenér: Mišovec.

• Sparta - Gintra Šiauliai 1:1 po prodl. (1:1, 0:1), na pen. 4:5

Branky: 59. Bertholdová - 37. Imanalijevaová. První zápas 1:1, postoupila Gintra.

Sestava Sparty: Vršatová - Hloupá, Bertholdová, Čulová, Vyštejnová - Odehnalová, Krejčiříková, Ringelová (110. Tauberová) - Bartoňová, Mocová (46. Křivská), Dědinová (101. Matoušková). Trenér: Podolák.