Fotbalisté Zlína vyhráli 2:1 v Ostravě a ukončili sérii porážek

20:57
Ostrava / Praha - Fotbalisté Zlína ukončili v úvodním utkání 23. kola nejvyšší soutěže svou šestizápasovou sérii proher. V Ostravě zvítězili 2:1, když rozhodující gól vstřelil v 63. minutě Tomáš Poznar, který před rokem dres Baníku oblékal. Domácí hráli od 73. minuty bez vyloučeného Roberta Hrubého a utrpěli druhou prohru za sebou.

Zklamaný Milan Baroš z Baníku Ostrava (vlevo) a Alexander Jakubov ze Zlína po skončení zápasu. foto: ČTK

Zlín se po dlouhé sérii neúspěchů musel ještě vyrovnat s neúčastí Gajiče a nejlepšího střelce Vyhnala, ale úvod v Ostravě mu vyšel. Proti nepřesně a staticky hrajícímu soupeři si ve 20. minutě vytvořil zásluhou Poznarova průniku první velkou možnost, se kterou Jiráček naložil, jak měl, a volejem do Laštůvkova protipohybu otevřel skóre.

Baníku úvodní dvacetiminutovka nesedla, ale pomohl si standardní situací. Holzerův centr se ve 25. minutě dostal odrazem na malém vápně k Barošovi, který hlavou míč s pomocí tyče poslal za brankovou čáru a dal svůj šestý gól v sezoně.

Po pauze se hra znovu vyrovnala. Ostravu mohl v 62. minutě poslat do vedení Baroš, který se zbavil obránce, ale promarnil vhodný okamžik pro přihrávku na nekrytého Filla před prázdnou branku. Hosté v podstatě z protiútoku šokovali ostravský stadion zásluhou Poznara, který vypálil zhruba z dvaceti metrů a jeho přízemní rána skončila u tyče.

Přesilovku Zlín využil ke klidnému závěru

Další úder schytala Ostrava 17 minut před koncem - po druhé žluté kartě byl vyloučen Hrubý a domácí dohrávali v deseti. Riskující Baník v 82. minutě mohl dorazit Džafič, ale ze sóla Laštůvku nepřekonal.

Zlín si v přesilovce tři body pohlídal. Dvě minuty před koncem málem zvýšil Čanturišvili, ale od třetí branky Laštůvku zachránila tyč. V nastavení ostravský gólman ještě lapil úniky a stoprocentní příležitosti Hronka a Čanturišviliho.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...