Fotbalisté Zlína opět slaví. V Československém poháru porazili Slovan Bratislava

20:05
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Zlína po triumfu v českém MOL Cupu zvítězili i v československém Superpoháru. V souboji se slovenským vítězem poháru Slovanem Bratislava vyhrál penaltový rozstřel 6:5 po remíze 1:1 po 90 minutách, kterou zařídil vyrovnávacím gólem v 89. minutě z penalty David Beauguel. Ten pak byl střelcem vítězné branky v rozstřelu.

Po výhře v MOL Cupu se fotbalisté Zlína radují z dalšího triumfu. foto: ČTK

Proti evropské špičce povede Zlín Páník, prodloužil s klubem smlouvu

Slovan vedl od 18. minuty po vlastní brance obránce Róberta Matejova. Slovenský celek diktoval tempo v úvodním poločase, po změně stran Zlín srovnal krok a v závěru soupeře dostal pod tlak.

Vyrovnávací gól vstřelil v 89. minutě z pokutového kopu Jean-David Beauguel, který pak v sedmé sérii penaltového rozstřelu definitivně rozhodl o vítězství Zlína.

Trenér Zlína Páník postavil základní jedenáctku pouze z kmenových hráčů, dvě nové posily Bartošáka a Džafiče nechal jen na lavičce náhradníků. Od úvodních minut byl patrný rozdíl v přípravné fázi.

Slovan, jenž už je v plném tempu před předkolem Evropské ligy v Jerevanu, soupeře opticky přehrával a přesněji kombinoval. Naopak „Ševci“ po čtyřech dnech od návratu z dovolené nahrazovali herní nedostatky bojovností a snahou o pozornou defenzivu.

Superpohár v Uherském Hradišti:

Fastav Zlín - Slovan Bratislava 1:1 (0:1), na penalty 6:5
Branky:
89. Beauguel z pen. - 18. vlastní Matejov. Rozhodčí: Proske - Pelikán, J. Paták. ŽK: Bartošák - Sekulič, Savičevič, Mareš. Diváci: 3124.
Zlín: Dostál - Pazdera, Bačo, Gajič, Matejov - Bartolomeu (60. Džafič), Hnaníček, Traoré, Štípek (46. Bartošák) - Holík (79. Fantiš), Beauguel.
Slovan: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Schet (67. Oršula), Kóňa, Savičevič, Hološko - Soumah (52. De Kamps), Mareš (86. Vittek).

Slovan z mírné převahy vytěžil v prvním poločase více šancí a také otevřel skóre. V 18. minutě založil akci Kubík a následnou Marešovu střelu si po skluzu srazil obránce Matejov do vlastní sítě.

Další slibnou šanci Slovanu k navýšení náskoku prováhal Schet, který se v 26. minutě ocitl sám před brankářem Dostálem. Hrozící nebezpečí odvrátil skluzem obránce Bačo.

Po půlhodině hry si Zlín vypracoval první vážnější šanci. Z poloviny hřiště šel s míčem sám Bartolomeu, který ale přestřelil branku. Těsně před přestávkou ještě aktivní Mareš po oklamání stopera Gajiče mířil nad břevno.

Do druhého poločasu kouč Páník nasadil do hry místo Štípka na levou stranu Bartošáka a po jeho příchodu se útočná hra Zlína výrazně zvedla.

Z územní převahy si moravský tým vypracoval několik náznaků střeleckých příležitostí, srovnat skóre se však podařilo až v 89. minutě Beauguelovi z penalty po ruce obránce Rundiče.

V týmu Slovanu proměnili penalty Vittek, Hološko, De Kamps, Savičevič a Oršula, neúspěšní byli Rundič a Sekulič. Ve zlínském týmu uspěli Matejov, Hnaníček, Traoré, Džafič, Pazdera a Beauguel, jediný pokutový kop neproměnil Fantiš.