Povedená příprava. Češi otočili díky Rosickému a Necidovi duel s Rusy

19:55
INNSBRUCK - Čeští fotbalisté v přípravě na mistrovství Evropy porazili Rusko 2:1. V duelu hraném na rakouském soustředění v Innsbrucku brzy prohrávali po gólu Alexandra Kokorina, krátce po změně stran ale srovnal ranou z voleje nejlepší hráč na hřišti Tomáš Rosický a v poslední minutě rozhodl Tomáš Necid.

Tomáš Necid odehrál proti Rusku skvělé utkání. foto: ČTK/AP

Češi tak na třetí pokus Rusko zdolali a oplatili mu prohru z ME před čtyřmi lety. Dnes byli aktivnějším týmem. Kaňkou na utkání bylo zranění Bořka Dočkala, který v první půli odkulhal ze hřiště.

Pro české reprezentanty to byl druhý test před šampionátem, v pátek vyhráli 6:0 nad Maltou. Ihned po dnešním utkání odcestovali do Prahy, kde je 5. června čeká generálka s Jižní Koreou.

ČR - Rusko 2:1 (0:1)

(Přípravné fotbalové utkání v Innsbrucku)

Branky: 49. Rosický, 90. Necid - 7. Kokorin. Rozhodčí: Schörgenhofer - Winsauer, Brandner (všichni Rak.). Diváci: 650.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Hubník (46. Sivok), Kadlec, Limberský (64. Kadeřábek) - Darida, Pavelka (46. Plašil) - Dočkal (41. Skalák), Rosický (85. Kolář), Krejčí - Lafata (46. Necid). Trenér: Vrba.

Rusko: Lodygin (46. Guilherme) - Smolnikov, V. Berezuckij (63. Neustädter), Ignaševič, Torbinskij (63. Kombarov) - Denisov, Ivanov (63. Golovin) - Šatov, Smolov, Kokorin (63. Samedov) - Dzjuba (46. Mamajev). Trenér: Sluckij.

První gól padl v sedmé minutě. Ruští hráči na hranici faulu obrali o míč Daridu, Kokorin si navedl míč na střelu a vypálil. Čech si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

Češi mohli rychle odpovědět, když Rosický našel pasem za obranu Krejčího, ten si ale míč špatně zpracoval. V 15. minutě přišla velká šance. Po kombinaci našel Gebre Selassie střílenou přihrávkou Lafatu, ale nejlepší střelec české ligy nedokázal ve skluzu dostat míč do branky. S tečovanou střelu neuspěl ani Darida.

Chvíli před pauzou musel kvůli zranění střídat Dočkal a nový muž na hřišti Skalák nestihl pokrýt Smolova, toho ale ve velké šanci vychytal Čech. Na druhé straně Lodygin chytil přímý kop Lafatovi.

Do druhé půle udělal trenér Vrba tři změny, když do hry poslal Sivoka, Plašila a Necida. A útočník Bursasporu hned byl u vyrovnání. Klíčovou postavou byl ale Rosický, jenž celou akci založil, následný přetažený centr sklepl Necid na hranici pokutového území k Rosickému, který z voleje napálil míč přesně k tyči a srovnal.

David Limberský.
Tomáš Rosický.

Češi měli herně navrch, ale dostávali se spíše jen ke střelám z dálky. Rusko mohlo znovu udeřit po chybné rozehrávce Plašila, ale ten svou chybu napravil a nadějný brejk zastavil. Čech zase chytil Neustädterovu hlavičku.

Blízko ke gólu měl čtvrt hodiny před koncem Krejčí, který po Skalákově centru předskočil obránce, ale hlavičkoval jen těsně vedle tyče. V závěru měli Češi štěstí, když Čechovi prošla Denisovova střela mezi rukavicemi, ale odrazila se od tyče. Naopak na druhé straně nacentroval Krejčí ideálně na Necida a ten zařídil vítězství.

Přípravná fotbalová utkání

Salcburk: Španělsko - Korea 6:1 (3:0)
Branky: 38 a 54. Nolito, 50. a 89. Morata, 30. Silva, 32. Fábregas - 83. Ču Se-čong.

Sestava Španělska: Casillas (74. Rico) - Bellerín, Piqué (59. Aduriz), Bartra, Azpilicueta (46. Alba) - Fábregas (46. Busquets), Bruno, Iniesta (46. Thiago) - Silva (46. Pedro), Morata, Nolito. Trenér: Del Bosque.