Fotbalisté Slavie v malém derby porazili Duklu, trefil se i Necid

22:21
PRAHA - Zimní posily zabraly. Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby třetí Duklu 2:1, napravili úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce a vzdálili se na čtyři body sestupovému pásmu. Svěřenci Miroslava Koubka ovládli domácí předehrávku 18. kola první ligy díky gólům Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu.

Michal Smejkal (vlevo) ze Slavie a Zbyněk Pospěch a Luboš Kalouda z Dukly. foto: ČTK

A v závěru snížil desátým gólem v sezoně Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

V úvodní desetiminutovce se soupeři v Edenu spíše oťukávali. Poté střelu hostujícího Mareše zblokoval Dostál na roh a podobně dopadla na druhé straně Pitákova rána po rohovém kopu. V 15. minutě už se slávisté z dalšího rohu prosadili. Při svém druhém startu za červenobílé otevřel hlavou skóre stoper Smejkal.

Domácí vůbec nepůsobili jako mužstvo s nejméně produktivním útokem ligy a nejhorší bilancí na vlastním hřišti. Z další standardní situace Necid hlavičkoval nad branku.

Tomáš Necid (vlevo) a Martin Dostál se radují z druhého gólu Slavie

Jaromír Zmrhal ze Slavie (vlevo) a José Antonio Romera z Dukly

Aktivní Slavia přidala v předposlední minutě druhou branku. Boudjemaa našel kolmicí za obranu Necida, který zakončil přesnou přízemní střelou. Kmenový hráč CSKA Moskva se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé od listopadu 2008.

Duklu mohl vrátit do hry v 58. minutě nejlepší týmový střelec Pospěch. Jeho ránu však vykopl z brankové čáry Gecov. Naděje hostů vzrostla v 72. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Vošahlík.

Celek z Julisky ze závěrečného tlaku snížil. Čontofalský sice nejprve vyrazil nepovedený odkop spoluhráče Škody, ale v 87. minutě už ho hlavou překonal Pospěch. Bývalý útočník Slavie desátou trefou dorovnal vedoucího ligového střelce Aidina Mahmutoviče z Teplic. Dukla však druhý gól nepřidala a prohrála po sérii šesti utkáních bez porážky.

18. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)
Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4939.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Zmrhal, Gecov - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90.+1 Prošek). Trenér: Koubek.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (78. Marek) - Hlinka, Gedeon, Kalouda (61. Koval) - Mareš, Pospěch, Berger (46. Černý). Trenér: Kozel.