Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Fotbalisté Plzně ztratili další body. S Bohemians remizovali 2:2

20:15
PRAHA - Fotbalisté Plzně ve 12. kole první ligy jen remizovali 2:2 na hřišti Bohemians Praha 1905, když dvakrát dotahovali ztrátu. Hosté nejprve na penaltu Jusúfa Hilála odpověděli vlastním gólem Tilla Schumachera, po trefě Jana Závišky zařídil dělbu bodů Roman Procházka, který byl u obou inkasovaných gólů.

Souboj plzeňského Romana Hubníka s hráčem Bohemians Rudolfem Reiterem. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 24. Hilál z pen., 64. Záviška - 34. vlastní Schumacher, 66. Procházka.

Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Koval.

ŽK: Bartek - Zeman, Petržela.

Diváci: 5000.

Sestavy:

Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - Reiter (84. Vaníček), M. Hašek ml. (46. Mašek), Bederka, Bartek (79. Švec) - Záviška - Hilál.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Petržela, Hořava (67. Chorý), Zeman (79. Čermák) - Krmenčík (85. Řezníček).

Obhájce titulu Plzeň tak ztratila body potřetí v sezoně, přesto vede neúplnou tabulku o bod před Slavií, která ale má k dobru nedělní zápas v Liberci. Navíc se Viktoria nenaladila ideálně na úterní duel Ligy mistrů na půdě Realu Madrid. Bohemians bodovali potřetí za sebou a jsou osmí.

Ačkoli se potkaly dva týmy, v jejichž zápasech dosud padalo nejméně branek, hrálo se v Ďolíčku hodně ofenzivně. A to i zásluhou domácích, kteří byli v úvodu výrazně aktivnější. Už po 70 vteřinách chyboval stoper Hejda a domácí Záviška z úhlu pelášil na branku, trefil však jen boční síť.

Plzeň zahrozila Řezníkovým centrem, který směřoval do branky, ale brankář Valeš ho vytáhl. Hostům pak vyšel brejk a Krmenčík se dostal do podobné šance, ze které skóroval za národní tým proti Slovensku, tentokrát ale volil ránu nahoru a přestřelil.

Jinak ale hrozili hlavně domácí. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Záviškovi, toho vychytal gólman Hruška. Následovala Hilálova střela z hranice vápna a Hruška míč vyrazil.

Ve 22. minutě plzeňský Procházka v rohu vápna zbytečně podkopl Haška přímo před zraky sudího Pechance, ten nařídil pokutový kop a Hilál ho zkušeně proměnil. Hašek si při pádu poranil zřejmě rameno, a i když poločas se sebezapřením dohrál, do druhé půle ho nahradil Mašek.

Gól plzeňské fotbalisty nabudil

Plzeň poté začala více hrát a ve 34. minutě srovnala. Stoper Hubník vyslal dlouhý pas za obranu, Krmenčík dostal hodně prostoru, míč si zpracoval a vystřelil. Valeš sice vyrazil, ale jen pod nohy Schumachera, který si dal vlastní gól.

V závěru poločasu mohl domácím vrátit vedení Záviška, ale ani ve třetí šanci neuspěl, jelikož opět zasáhl plzeňský hrdina Hruška.

Ve druhé půli se Hilál zatáhl do zálohy a na hrotu operovali rychlonozí Mašek se Záviškou. Více ze hry ale měla Plzeň. V 60. minutě se po kombinaci dostal k zakončení stoper Hejda, ale trefil jen vzdálenější tyč. Krátce nato pálil z dálky Hořava, ale brankář Valeš byl u tyče včas.

Jenže udeřili domácí. Reiter obešel Procházku, ve vápně se dostal k míči opět Záviška a tentokrát už šancí nepohrdl: střelou do protipohybu gólmana zařídil vedení. To ale nevydrželo ani dvě minuty. Zemanův roh propadl až k Procházkovi, který znovu srovnal.

Plzeň se poté snažila o vítěznou trefu, ale domácí se už ubránili a získali cenný bod.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...