Mladá Boleslav se znovu trápila, Brno ale udolala 1:0

22:17
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 12. kola první ligy zvítězili doma 1:0 nad Zbrojovkou Brno. O jediný gól se ve 14. minutě postaral Jan Štohanzl. Domácí měli řadu vyložených šancí, ale potvrzovali, že se v poslední době trápí s koncovkou. I tak se dočkali druhé výhry z posledních osmi zápasů a vzdálili se sestupovým pozicím na šest bodů.

Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno. Martin Nešpor z Boleslavi a Lukáš Magera z Boleslavi se radují z prvního gólu foto: ČTK

Mladá Boleslav - Brno 1:0 (1:0)

Branka: 14. Štohanzl. Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Pilný. ŽK: Dosoudil, Johana, Brunclík, Sivrič - Mezlík. Diváci: 1322.

Sestavy
M. Boleslav:
Miller - Bořil, Johana, Dosoudil, Šírl - Janíček (77. Kúdela), Brunclík - Mareš, Magera (72. Sivrič), Štohanzl - Nešpor (90. Fillo). Trenér: Minář.

Brno: Petr - Pašek (83. Glaser), Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Šoljič (65. Kaufman), Zavadil, Lutonský - Halaška (57. Přerovský), Škoda. Trenér: Čuhel.

V sestavě Boleslavi se poprvé od poloviny září objevil uzdravený útočník Magera a jeho přítomnost byla znát. Domácí byli od začátku lepší a už v 5. minutě mohl udeřit Nešpor. Brankář Petr neudržel centrovaný míč, který spadl před mladoboleslavského útočníka, ten ale vysoko přestřelil. Ve 14. minutě již udeřilo. Nešporův centr sklepl Magera ideálně pro Štohanzla, který už neměl problém z metru trefit odkrytou branku. Neuhlídal ho Brabec.

Brno se muselo začít více tlačit do útoku, ale nakopávané míče neměly v konkurenci domácích stoperů Johany a Dosoudila úspěch. Ujaly se až kolmé přihrávky na Halašku, ovšem Dosoudil ho dokázal vždy zablokovat. Gólman Miller si pak poradil s tvrdou ránou Mezlíka. Závěr poločasu ale patřil domácím. Nejprve Nešpor nezužitkoval povedený slalom Mareše, poté trefil Johana po rohu tyč a Janíček nedokázal zblízka dorazit.

K TÉMATU

V obrovské šanci se ocitl i Magera, který po Nešporově přihrávce mířil sám na gólmana, ale Petr jeho střelu zneškodnil. Do druhé půle vstoupilo Brno aktivněji a snažilo se o vyrovnání. Boleslav hrozila rychlými brejky, které ale postrádaly lepší zakončení. Podobně na tom byly i útoky Brna, a tak oproti první půli šance nepřicházely.

Domácího trenéra Mináře může mrzet, že žlutou kartu dostali oba stopeři Dosoudil a Johana a budou chybět v příštím kole v utkání se Spartou. Při absenci zraněného kapitána Rolka to může být výrazné oslabení.