City zdolalo West Ham. Doma skórovalo už ve 48. utkáních v řadě

16:30aktualizováno  21:17
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City zdolali v 35. kole anglické ligy na domácím hřišti londýnský West Ham 2:1 a s 71 body si upevnili druhé místo v tabulce. Před třetím Arsenalem mají náskok osmi bodů. K výhře nasměroval "Citizens" po necelé půlhodině hry jedenáctou ligovou trefou Argentinec Sergio Agüero.

Fotbalista Manchesteru City Sergio Agüero slaví gól foto: Reuters

Jeho brankou zároveň domácí vyrovnali 83 let starý klubový rekord, dokázali totiž skórovat v 48 domácích ligových zápasech v řadě. Druhou branku vítězů pak přidal sedm minut před koncem zápasu Yaya Touré, který zaznamenal v dresu "Citizens" dvacátý gól v Premier League a v klubových statistikách se tak na desátém místě vyrovnal Mariovi Balotellimu. Na obě branky domácího mužstva přihrál Samir Nasri. Konečnou podobu výsledku dal ve třetí minutě nastavení po chybě gólmana Joa Harta hostující Andrew Carroll.

Na body to však hostům nestačilo, po předchozích pěti bodových ziscích vyšli naprázdno a v tabulce jsou s 42 body desátí.  Tottenham vedl ve Wiganu již od deváté minuty, kdy využil zmatků při rozehrávce gólmana Joela Bale a míč se od něj odrazil do branky domácích. Nejlepší střelec "Spurs" si připsal již devatenáctou ligovou branku, z toho třináctou na hřišti soupeřů.  Zároveň se stal osmým velšským hráčem, který v anglické lize dosáhl hranice 40 branek. Za dvě minuty ale bylo vyrovnáno, když se po přihrávce Maloneyho prosadil Boyce.

Liverpool deklasoval Newcastle

Krátce po změně stran šli domácí do vedení zásluhou přesného voleje McManamana, minutu před koncem ale rozhodl o dělbě bodů opět domácí Boyce, který si srazil do vlastní branky centr z rohového kopu. Na rozdíl tří bodů se dotáhl na Tottenham Everton, který zdolal Fulham zásluhou jediné branky Pienaara, který již po čtvrthodině z voleje uklidil do branky Colemanův centr. Southampton podlehl v domácím duelu West Bromwichi 0:3. V zápase padly i tři červené karty, dvě na straně domácích, jedna na straně hostí.

Ve večerním duelu deklasoval Liverpool Newcastle i bez Luise Suáreze, který nesmí za kousnutí Srba Ivanoviče v minulém utkání s Chelsea deset zápasů hrát. Nejlepšího střelce anglické ligy zastoupili Daniel Sturridge a Jordan Henderson, oba se trefili dvakrát. Další branky přidali Daniel Agger a Fabio Borini a Liverpool tak výhrou 6:0 vyrovnal své nejvyšší vítězství na hřištích soupeřů. Newcastle má z posledních tří zápasů jediný bod a je šestnáctý. rm nkr ura

Anglická fotbalová liga - 35. kolo

Manchester City - West Ham United 2:1 (28. Agüero, 83. Touré - 90.+3 Carroll)

Everton - Fulham 1:0 (16. Pienaar)

Southampton - West Bromwich 0:3 (6. Fortune, 67. Lukaku, 77. Long)

Stoke - Norwich 1:0 (46. Adam)

Wigan - Tottenham 2:2 (11. Boyce, 49. McManaman - 9. a 89. Bale)

Newcastle - Liverpool 0:6 (17. a 76. Henderson, 54. a 60. Sturridge, 3. Agger, 74. Borini)