Fotbalisté Liberce porazili doma po šesti letech neškodné Brno hladce 3:1

18:08
LIBEREC - Fotbalisté Liberce porazili v utkání desátého ligového kola Brno 3:1 a připsali si druhé domácí vítězství v sezoně. Do vedení je v první půli poslal hlavičkou Kelič, krátce po změně stran zasadili neškodným hostům další gólové údery po dvou Štajnerových centrech Nezmar a Dejmek. V závěru snížil Došek. Slovan zdolal Zbrojovku na vlastním stadionu po šesti letech.

Liberec - Brno (radost domácích). foto: ČTK

Oba soupeři měli co napravovat, vstup do sezony ani jednomu z nich nevyšel a Liberec navíc v týdnu vypadl z domácího poháru. Stín vyřazení však na Slovan vůbec nedolehl. Od úvodních minut převzal taktovku a Brňané mohli děkovat svému brankáři Lejsalovi, že po první půli prohrávali jen jednogólovým rozdílem.

Na hostující branku se totiž valil jeden útok za druhým. Do zakončení se hned od začátku tlačila nová posila Slovanu Slovák Breznaník, kterého postavil kouč Petřík na levý kraj zálohy. V osmé minutě se ocitl po Nezmarově přiťuknutí sám před Lejsalem, ale v dobré pozici pálil nad.

Tlak Severočechů neustával a brzy přinesl úvodní gól. Po čtvrthodině ještě Keliče vychytal po Breznaníkově centru skvělý Lejsal, za minutu si však domácí stejnou spolupráci zopakovali a tentokrát už se brněnský gólman natahoval po Keličově hlavičce marně.

10. KOLO PRVNÍ FOTBALOVÉ LIGY

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 3:1 (1:0)
Branky: 16. Kelič, 52. Nezmar, 62. Dejmek - 88. Došek. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Santarius. ŽK: Gecov - Husár, Střeštík, Dřížďal. Diváci: 3728.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (46. Dejmek), Kelič, Fleišman - Vácha, Gecov, Štajner, Breznaník (85. Vlasko) - Nezmar (81. Martan), Kerič. Trenér: Petřík.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek (65. Hodek), Rýdel, Dostálek, Polách (46. Kalabiška), Střeštík (77. Hamouz) - Došek. Trenér: Večeřa.

Vzápětí se hnal z levé strany k domácí brance Střeštík, na jeho střílený centr na malé vápno však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Tím hosté útočné nápady vyčerpali. Naopak Liberec se dál tlačil dopředu a několikrát mohl navýšit vedení.

V 26. minutě pálil po Štajnerově přihrávce z první Breznaník a radost mu znovu zkazil výborným zákrokem Lejsal. Za chvíli musel brněnský gólman na zem znovu. Keričovu střelu jen vyrazil před sebe, ale Nezmar v pádu mířil nad břevno. Domácí zkušený útočník neuspěl ani v 33. minutě, kdy po centru Gebre Sellasieho nepřetlačil Lejsala u tyče.

Hosté poslali po pauze na hřiště čerstvého Kalabišku, elán jim ale vydržel jen sedm minut, než inkasovali druhý gól. Štajnerův centr na zadní tyč zužitkoval ve skluzu Nezmar a prakticky rozhodl, neboť tápající Brňané byli ve hře dopředu naprosto neškodní a na zvrat viditelně neměli.

Po hodině hry navíc dostali další úder. Štajner tentokrát zacentroval do vápna z opačné strany a střídající Dejmek umístil míč za Lejsala. Závěr duelu se dohrával z povinnosti, Slovan s přehledem kontroloval skóre a bez větších potíží dokráčel ke třem bodům. Nic na tom nezměnila ani Doškova snižující trefa v 88. minutě.