Fotbalisté Leicesteru vyhráli v Leedsu a stíhají Liverpool, slaví i Fulham

Youri Tielemans foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Leicesteru zvítězili v dohrávce 7. kola anglické ligy 4:1 na hřišti nováčka Leedsu a v tabulce jsou druzí bod za vedoucím Liverpoolem. Dva góly, ten druhý z penalty, vstřelil belgický záložník Youri Tielemans. Jednou se trefil Jamie Vardy, jenž také nahrál už ve 2. minutě po vystihnuté malé domů domácích na první branku Harveymu Barnesovi.
  23:24

Leicester potvrdil svou suverenitu v této sezoně na hřištích soupeřů, kde včetně Evropské ligy vyhrál už pátý zápas za sebou.

Dnes se dočkal prvního vítězství po letošním návratu do Premier League Fulham. Londýnský klub v duelu nováčků ze spodku tabulky porazil 2:0 West Bromwich, který tak na premiérovou výhru nadále čeká.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Fulham - West Bromwich 2:0 (26. De Cordova-Reid, 30. Aina),

Leeds - Leicester 1:4 (48. Dallas - 21. a 90.+1 z pen. Tielemans, 2. Barnes, 76. Vardy).

Fulham rozhodl duel dvěma brankami v rychlém sledu v závěru úvodní půlhodiny. Skóre otevřel v 26. minutě hlavou po hlavičkové přihrávce Aleksandara Mitroviče jamajský útočník Bobby Decordova-Reid. Ve 30. minutě pak srbský útočník Mitrovič sklepl míč na hranici velkého vápna, odkud Nigerijec Ola Aina z voleje levačkou vymetl pravý horní roh branky West Bromwiche.

Fulham se díky vítězství posunul se čtyřmi body těsně nad pásmo sestupu. Albion je hned za ním s třemi body osmnáctý.