Dukla podruhé za sebou vyhrála, doma zdolala 2:0 Ostravu

20:13aktualizováno  21:14
PRAHA - Fotbalisté pražské Dukly porazili v předehrávce 14. kola první ligy Ostravu na svém hřišti 2:0 a poprvé v této sezoně vyhráli druhý zápas za sebou. Baník nenavázal na domácí triumf s Teplicemi a v druhém duelu po trenérem Martinem Pulpitem prohrál. Dukla se tak v neúplné tabulce posunula na páté místo, Baník zůstává čtrnáctý.

Dukla Praha - Baník Ostrava. Útočníci Dukly Jan Svatonský (vlevo) a Tomáš Berger se radují z gólu foto: ČTK

Dukla - Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 1. Pospěch, 26. Svatonský. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zawada (Ostrava). Diváci: 1521.

Sestavy
Dukla:
Rada - Romera, Vorel, Božič, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek - Berger (90. Pázler), Pospěch (82. Marek), Svatonský (71. Přeučil). Trenér: Kozel.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (29. Vašenda), Droppa (83. Zeher), Fantiš, Lukeš (73. Onuchukwu), Kukec - Majtán. Trenér: Pulpit.

Domácím dokonale vyšel úvod zápasu a už v 56. vteřině otevřel skóre Pospěch umístěnou hlavičkou na zadní tyč a Baník inkasoval i ve čtrnáctém utkání v tomto ročníku. "Říkali jsme si, že se budeme koncentrovat hned od začátku. Bohužel to ponaučení z posledního zápasu s Teplicemi, kdy jsme nechali běžet Keriče samotného na bránu, nebylo takové, jako bychom předpokládali," řekl ostravský trenér Martin Pulpit.

"Nechci aby to znělo moc sebevědomě, ale troufám si říct, že Duklu mám hodně přečtenou. Hráči dostali poměrně dost informací k tomu, abychom to utkání zvládli daleko lépe. Bohužel po těch situacích, na které jsme se připravovali, jsme inkasovali zbytečné dva góly," litoval Pulpit ve svém druhém zápase na lavičce Baníku.

V Praze se kouč musel obejít bez útočníka Václava Svěrkoše, který měl po tréninku problémy s operovaným kolenem. Sestupem ohrožená Ostrava chce za každou cenu zvládnout poslední dva podzimní duely. "Musíme se připravit na zápas se Slováckem a zvítězit. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo v utkání s Teplicemi. Enormní nasazení a bojovnost," dodal Pulpit.

Trenér Dukly Kozel: Ostravu jsme do šancí nepouštěli

Do slušného zakončení se ale dostali i hosté, ale Kraut z voleje přestřelil. Na druhé straně se opřel do míče Borek a tvrdou dalekonosnou ranou trefil břevno Bártovy branky. Ve 26. minutě se aktivnější Dukla prosadila podruhé a opět hlavou. "Myslím si, ze jsme byli pořád poměrně kvalitní na míči, i když už to nebylo efektivní směrem dopředu. Dá se říct, že jsme soupeře za celý zápas do nějaké vyložené šance nepustili," radoval se trenér Dukly Luboš Kozel.

Berger nacentroval do šestnáctky a Svatonský si po úvodní asistenci připsal premiérový ligový zásah v sezoně. Deset minut před přestávkou už to mohlo být 3:0. Nedůrazná obrana Baníku neuhlídala hlavičkujícího Pospěcha, jehož pokus k tyči tentokrát Bárta výborně vytáhl na roh. Těsně před přestávkou pak našel Pospěch povedeným pasem zakončujícího Bergera, ale ostravský gólman svůj tým znovu podržel.

V prvním poločase jasně lepší Dukla po přestávce ubrala ze své aktivity, ale stále kontrovala hru. Po hodině hry se dostal do ojedinělého zakončení ostravský Kukec, který netrefil prostor tří tyčí. První přesnou střelu hosté zaznamenali až na konci zápasu, Fantišův pokus ale gólman Rada bez větších problémů zlikvidoval. Dukla tak porazila ostravský tým i ve třetím vzájemném souboji v rámci první ligy.