Dukla hrála 2:2 s Jihlavou, oba týmy posedmé remizovaly

20:06aktualizováno  22:31
PRAHA - Fotbalisté Dukly Praha remizovalis Jihlavou na svém hřišti 2:2. Nerozhodný výsledek uhráli loňský a letošní nováček ve svém prvním vzájemném utkání v nejvyšší soutěži shodně posedmé v sezoně. Vysočina se v neúplné tabulce posunula na osmé místo, Dukla zůstala desátá.

Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava. Lukáš Masopust z Jihlavy (vlevo) a Ondřej Vrzal z Dukly foto: ČTK

Dukla - Jihlava 2:2 (1:1)

Branky: 16. Berger, 67. Pospěch z pen. - 26. Karlík, 47. Obert. Rozhodčí: Proske - Košec, Zeman. ŽK: Malý - Obert, Karlík. Diváci: 1135.

Sestavy
Dukla: Rada - Romera (87. Marek), Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek (74. Přeučil) - Podrazký (62. Pázler), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (89. Kosak), Kučera, Karlík, Vaculík - Jungr, Mešanovič (87. Sedláček). Trenér: Komňacký.

"Nemohu říct, že bych byl s výkonem mužstva spokojený, to ani zdaleka ne. Na druhou stranu s bodem z Dukly spokojeni být musíme, na víc jsme tady neměli. Mám pocit, že mužstvo hraje takovým stylem: ať jsem bit, jen když se peru," řekl kouč Jihlavy František Komňacký.

Domácí se prosadili hned z první větší šance po čtvrthodině hry. Romera nacentroval z pravé strany do pokutového území a Berger zblízka propálil gólmana Blažka. Jihlava, které poprvé chyběl zraněný kapitán a vedoucí ligový střelec Tecl, zahrozila individuální akcí Kučery a hned ve 26. minutě vyrovnala. "Chtěli jsme využít i toho, že Jihlava neměla na hřišti právě Tecla a ještě Kolouška, což jsou góloví hráči. Chtěli jsme to zvládnout za tři body a myslím si, že to v našich silách bylo," litoval domácí trenér Luboš Kozel.

Vaculík z trestného kopu našel Karlíka a ten důraznou hlavičkou zakončil. Dukle mohl krátce poté vrátit vedení unikající Pospěch, ale v závěru své akce ztratil rychlost a střelou z úhlu Blažka příliš nevylekal. Dejvický tým byl blízko druhé branky šest minut před přestávkou, když Podrazký z odraženého míče napálil tyčku. Vysočině se výborně povedl nástup do druhého poločasu. Obert si naskočil na Jungrův centr a ve svém šestém ligovém startu poprvé skóroval.

Po hodině hry se po nedorozumění v domácí obraně dostal ke střele aktivní Vaculík, ale v tísnění protihráčů netrefil branku. Na druhé straně pronikal do šestnáctky střídající Pázler, kterého fauloval Obert a rozhodčí nařídil penaltu. Pospěch z ní sice napoprvé trefil jen Blažka, ale ze šťastné dorážky nakonec vyrovnal.

Dukla dokonce v závěru přidala po Malého trestném kopu třetí gól, ale sudí ho neuznal zřejmě kvůli útočnému faulu Bergra. V posledních minutách měly šance oba celky, ale hostující gólman Blažek i domácí Rada spoluhráče podrželi.