Fotbalisté Chile porazili Kolumbii a ve finále Copy se opět utkají s Argentinou

7:30
CHICAGO - Fotbalisté Chile postoupili na šampionátu Copa América do finále, v němž se stejně jako vloni utkají s Argentinou. Obhájci titulu porazili v chicagském semifinále, které muselo být v poločase na více než dvě hodiny přerušeno kvůli silné bouři doprovázené přívalovým deštěm, Kolumbii 2:0.

Fotbalisté Chile postoupili na šampionátu Copa América do finále po vítězství nad Kolumbií. foto: Reuters

Chilané, kteří ve čtvrtfinále deklasovali Mexiko 7:0, vstoupili do zápasu rázně a už po jedenácti minutách vedli o dva góly. Nejprve se v 7. minutě trefil záložník Leverkusenu Charles Aránguiz, druhou branku přidal José Pedro Feunzalida.

Gól boží rukou vyřadil Brazílii z Copy. Peru jde naopak do čtvrtfinále

Kvůli blížící se bouři pak v poločase pořadatelé z bezpečnostních důvodů vyzvali diváky, aby vyklidili hlediště a šli se schovat. Podle twitteru jihoamerické konfederace CONMEBOL udeřily na stadionu Soldier Field čtyři blesky, nikdo ale nebyl zraněn.

Po neobvykle dlouhé poločasové pauze se oba týmy vrátily na podmáčené hřiště a Kolumbie už náskok soupeře nedokázala stáhnout. V 57. minutě navíc přišla po druhé žluté kartě o vyloučeného Carlose Sáncheze.

Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky v USA

Semifinále (Chicago): Kolumbie - Chile 0:2 (0:2) Branky: 7. Aránguiz, 11. Fuenzalida.

„Hráli jsme dobře, ale Chile má hodně silný tým. Věřili jsme, že to můžeme otočit, někdy ale zkrátka věci nefungují tak, jak bychom si přáli,“ konstatoval kolumbijský záložník Chelsea Juan Cuadrado.

Chile tak v neděli čeká v New Jersey opakování loňského finále s Argentinou. Minulý ročník v Santiagu vyhráli domácí po bezbrankovém duelu až na pokutové kopy a získali první titul v historii. Kolumbijci se utkají v sobotu v arizonském Glendale o bronz s domácím týmem USA.