Arsenal Čecha nepřekonal, s Chelsea remizoval 0:0

16:02aktualizováno  21:00
LONDÝN - Brankář Petr Čech udržel čisté konto v londýnském derby proti Arsenalu, fotbalisté Chelsea ale také nedokázali skórovat a po bezbrankové remíze ztratili body v boji o čtvrté místo tabulky. Tottenham a Newcastle se jim mohou již dnes vzdálit shodně na čtyři body.

Chelsea - Arsenal. foto: Reuters

Čech v páté minutě zasáhl proti lehké střele Tomáše Rosického, větší problémy měl ale s nejlepším střelcem Premier League Robinem van Persiem.

Nizozemec trefil ve 14. minutě tyč, těsně před přestávkou pak Čecha nepřekonal střelou z úhlu. Naposledy zbytečně kličkoval krátce před koncem a přišel tím o lepší pozici na zakončení.

PRosický vydržel v záloze Arsenalu do 63. minuty, několik příležitostí svého týmu v posledních minutách hry sledoval už jen z lavičky.

PL - 35. kolo:

Arsenal - Chelsea 0:0, Aston Villa - Sunderland 0:0, Blackburn - Norwich 2:0 (41. Formica, 49. Hoilett), Bolton - Swansea 1:1 (14. Eagles - 6. Sinclair), Fulham - Wigan 2:1 (58. Pogrebňak, 89. Senderos - 57. Boyce), Newcastle - Stoke 3:0 (14. a 57 Cabaye, 18. Cissé), QPR - Tottenham 1:0 (24. Taarabt).

"Kanonýři" pro zbytek sezony přišli o útočníka Thea Walcotta, který si podle kouč Arséna Wengera poranil šlachu v levém koleni. Třiadvacetiletý hráč by ale neměl chybět Anglii na červnovém mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Newcastle se výhrou nad Stoke vzdálil Chelsea, zároveň se dotáhl na tři body právě za Arsenal, který má odehráno o utkání víc. Gólem v šestém zápase v řadě mu k triumfu 3:0 pomohl útočník Papiss Demba Cissé, dvakrát se prosadil Yohan Cabaye.

Stejnou možnost na rozdíl od Newcastlu nevyužil Tottenham vinou porážky 0:1 s Queens Park Rangers. Tým, na jehož lavičce strávil celý zápas brankář Radek Černý, si díky brance Adela Taarabta z přímého kopu polepšil na 16. místo. Rangers přestáli posledních dvanáct minut v oslabení, poté co byl jediný střelec po druhé žluté kartě vyloučen.

Wigan po cenných výhrách nad Arsenalem a Manchesterem United prohrál s Fulhamem 1:2 a dál musí bojovat o záchranu. Po brance Boyceho vedl pouhou minutu, v předposlední minutě navíc inkasoval podruhé, když se po přímém kopu trefil Philippe Senderos.

Na tři body se Wiganu přiblížil díky vítězství 2:0 nad Norwichem osmnáctý Blackburn. Na předposlední příčku se propadl Bolton, který remizoval 1:1 se Swansea.