Fotbalisté Bohemians rozjetý Jablonec nezastavili, v Edenu prohráli 0:1

22:50
PRAHA - Fotbalisté Jablonce v předehrávce 19. kola první ligy zvítězili na hřišti Bohemians 1905 1:0 gólem Pavla Eliáše. Severočeši si připsali již pátou výhru v řadě a v tabulce se posunuli na třetí místo o dva body před Olomouc. Ta má pondělní zápas s Baníkem Ostrava k dobru.

Bohemians 1905 - Jablonec (Jan Štohanzl vlevo a Luboš Loučka) foto: ČTK

Oba týmy šly do utkání se sérií čtyř vítězství. Pro Bohemians to byla dokonce nejlepší série od roku 1989. Proti Jablonci však Vršovičtí nastoupili hodně oslabeni. Kvůli zdravotním problémům chyběl brankář Sňozík, tvůrce hry Kaufman i nemocný útočník Škoda. Do základní sestavy se tak dostal i osmnáctiletý Kraus, pro kterého to byl první ligový start.

Lepší vstup do utkání měl Jablonec a už ve 2. minutě museli Vošahlíkovu střelu vykopnout domácí obránci téměř z brankové čáry. Pražané se začali prosazovat až po čtvrthodině hry a málem se dočkali i gólu, ale Benešovu hlavičku na vlastní branku skvěle vytáhl Špit.

Domácí se několikrát dožadovali penalty, ale největší šanci první půle měli hosté. Jablonský postupoval z úhlu sám na brankáře Marka, ale ke své smůle trefil jen břevno.

I po změně stran si oba týmy vytvářely nadějné pozice, jako když domácí Štohanzl zamířil z velkého úhlu jen do boční sítě zcela prázdné branky. Gól ale dlouho nepřicházel a až v 65. minutě se na hrotu útoku objevil jablonecký pravý bek Eliáš, u tyče si počkal na přetažený centr a hlavičkou z blízka otevřel skóre. Bohemians doma inkasovali po 280 minutách.

Domácí si vytvořili platonický tlak, ale do vážnější šance se nedostali. Přišli tak o svou vítěznou sérii a na výhru nad Jabloncem stále čekají už jedenáct let. Jablonec venku uspěl počtvrté v řadě, navíc se stal po Spartě prvním týmem, který v této sezoně uspěl na hřišti Bohemians.

19. kolo první fotbalové ligy

Bohemians 1905 - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 63. Eliáš. Rozhodčí: Matějek - Motáček, Koval. ŽK: Moravec - Piták, Loučka. Diváci: 3066.

Bohemians 1905: V. Marek - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Moravec (72. Sedláček), Držík, Kraus, Štohanzl - Hartig (70. Ibragimov), Nešpor (82. J. Marek). Trenér: Hoftych.

Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (90. Třešňák), Loučka, Piták, Jarolím (80. Hejda), Kovařík - Lafata (88. Vukovič). Trenér: Komňacký.