Fotbalisté Bayernu porazili Wolfsburg a vedou bundesligu o 18 bodů

22:49
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli ve 22. kole bundesligy na hřišti Wolfsburgu 2:0 a ani v pátém utkání jarní části soutěže nedostali gól. Výhru vedoucího celku tabulky zajistily branky Maria Mandžukiče a Arjena Robbena.

Slavící fotbalista Bayernu Mario Mandžukič foto: Reuters

Madžukič otevřel skóre v 36. minutě, kdy se trefil nůžkami. Bývalý hráč Wolfsburgu se tak díky patnácté brance v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců před dvojicí Stefan Kiessling z Leverkusenu, Robert Lewandowski z Dortmundu. Druhý gól přidal Robben v nastavení.

Bayern vyhrál všechny zápasy v novém roce a sérii neporazitelnosti natáhl už na třináct utkání. Mnichovský celek navíc už 519 minut v bundeslize neinkasoval a před druhou Borussií Dortmund vede v neúplné tabulce o 18 bodů, navíc s úctyhodným skóre 57:7. Wolfsburgu, v jehož dresu odehrál celý zápas český záložník Jan Polák, patří 12. příčka.