AS v římském derby vyhrálo 2:0 nad Laziem a vede italskou ligu

15:03aktualizováno  17:21
ŘÍM - Fotbalisté AS Řím zdolali v městském derby Lazio 2:0 a i po čtvrtém kole zůstávají v italské lize bez ztráty bodu. V tabulce jsou o skóre před rovněž stoprocentní Neapolí, která si poradila 2:1 v dalším šlágru s AC Milán. Inter Milán i díky pěti gólům argentinských hráčů rozstřílel Sassuolo 7:0 a je třetí.

Fotbalista AS Řím Federico Balzaretti foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 4. kolo

Sassuolo - Inter Milán 0:7 (64. a 83. Milito, 8. Palacio, 23. Taider, 33. vlastní Pucino, 53. Álvarez, 75. Cambiasso)

AS Řím - Lazio Řím 2:0 (63. Balzaretti, 90.+4 Ljajič)

Bergamo - Fiorentina 0:2 (41. Fernández, 69. Rossi)

Boloňa - FC Turín 1:2 (29. Natali - 2. D'Ambrosio, 45. Cerci z pen.)

Catania - Parma 0:0

Juventus Turín - Hellas Verona 2:1 (40. Tévez, 45.+3 Llorente - 37. Cacciatore)

AC Milán - Neapol 1:2 (90.+1 Balotelli - 6. Britos, 54. Higuaín)

AS se podařilo soupeři oplatit porážku 0:1 z květnového finále domácího poháru. První gól dal po nakrátko rozehraném rohu obránce Federico Balzaretti v 63. minutě a v nastavení stvrdil výhru z penalty Adem Ljajič. Snahu Lazia o vyrovnání v závěru otupilo vyloučení Andrého Diase, který taktickým faulem zastavil kapitána soupeře Francesca Tottiho. Neapol vedla už od šesté minuty, kdy poslal pas Raúla Albiola do branky hlavou stoper Miguel Britos. Po přestávce překvapil brankáře Christiana Abbiatiho střelou z dálky Gonzalo Higuaín.

Snížit mohl v 61. minutě Mario Balotelli, jenže poprvé v kariéře neproměnil penaltu. Při předchozích 26 příležitostech v zápasech mezi profesionály nezaváhal. Chuť si italský reprezentant spravil gólem ze hry v nastavení, jenže na vyrovnání již se spoluhráči na San Siru nedosáhl. Inter proti vítězi posledního ročníku Serie B poslal do vedení v osmé minutě Rodrigo Palacio, do poločasu zvýšili Safir Taider a vlastním gólem Raffaele Pucino.

Po přestávce dál úřadovali Argentinci v dresu vítězů: na Palacia navázali dalšími góly krajané Ricky Álvarez, Esteban Cambiasso a dvakrát Diego Milito, který hrál prvně od únorového zranění kolena. Milánský tým po neuspokojivém devátém místě z posledního ročníku vstoupil do toho nového výborně a zatím ztratil body jen za remízu 1:1 s Juventusem. V duelu s obhájcem titulu také inkasoval jediný gól, dnes se postaral o nejvyšší výhru sezony.

Juventus má bilanci zápasů stejnou, kvůli skóre je ale až pátý. Jeho výhru 2:1 nad Hellasem Verona zařídily letní posily. Na vedoucí branku Fabrizia Cacciatoreho odpověděl Carlos Tévez, v nastavení první půle pak překlopil skóre na stranu obhájce titulu Fernando Llorente. Španělský útočník po příchodu z Bilbaa poprvé dostal příležitost od první minuty a zaznamenal první gól v Serii A. Deset bodů má vedle Interu a Juventusu také čtvrtá Fiorentina, která zdolala 2:0 Bergamo. Rozhodl čtyři minuty před poločasem Matías Fernández, v 69. minutě zvýšil Giuseppe Rossi.