Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Fotbalisté AS Řím i se Schickem nestačili na Real, Juventus i přes vyloučení Ronalda zvítězil

23:17
Fotbalisté AS Řím s českým útočníkem Patrikem Schickem, který odehrál jako střídající posledních 21 minut, vstoupili do "plzeňské" skupiny G Ligy mistrů porážkou 0:3 na hřišti vítěze posledních tří ročníků Realu Madrid. Držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo nastoupil v nejprestižnější klubové soutěži poprvé za Juventus Turín, ale už v 29. minutě byl přísně vyloučen. Jeho tým i v deseti vyhrál ve Valencii 2:0. Manchester City senzačně podlehl Lyonu 1:2.

Cristiano Ronaldo po obdržení červené karty v duelu s Valencií foto: ČTK

Real od začátku dominoval, na první gól si ale musel počkat až do poslední minuty první půle, kdy se z přímého kopu přesně trefil Isco. „Bílý balet“ skóroval ve 43 domácích pohárových zápasech za sebou a překonal tím historický rekord Tottenhamu.

V 58. minutě přidal pojistku Bale, jenž překonal Olsena křížnou střelou z levé strany. V 69. minutě přišel na trávník čerstvý Schick, ale ani on už s výsledkem nic neudělal. Naopak v nastavení se ještě trefil střídající Mariano Díaz z Realu.

Ronaldo nebude na první start v Lize mistrů za Juventus po přestupu z Realu Madrid vzpomínat v dobrém. Nejlepší střelec historie soutěže dostal při svém 154. startu poprvé červenou kartu a celkově jedenáctou v kariéře.

Obránce Valencie Murillo nejprve při kontaktu s portugalskou hvězdou přihrál pád, nejlepší hráč světa mu následně lehce sáhl na hlavu a rozhodčí Brych vytáhl červenou kartu. Ronaldo opouštěl trávník v slzách. Juventus i v oslabení zvítězil, když se dvakrát z penalty trefil Pjanič. V šesté minutě nastavení kopala pokutový kop i Valencie, ale Parejo nedal.

Šokem dnešního programu je porážka Manchesteru City 1:2 s Lyonem. Anglický šampion potvrdil, že zatímco v Premier League kraluje, v Lize mistrů se mu nedaří. V prestižní soutěži jako první anglický klub prohrál čtyři zápasy za sebou. Domácím na lavičce chyběl potrestaný kouč Guardiola.

Cristiano Ronaldo po obdržení červené karty v duelu s Valencií
Alex Sandro a Miralem Pjanič utěšují Cristiana Ronaldo, jenž obdržel červenou...

Hoffenheim s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem vstoupil do skupiny remízou 2:2 na hřišti Šachtaru Doněck. Nováček hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže byl blízko vítězství, ale ukrajinský šampion, který kvůli politické situaci hraje domácí duely pohárů v Charkově, devět minut před koncem srovnal.

Obránce Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celých 90 minut. Jeho celek dvakrát vedl, ale ani jednou náskok neudržel. V 81. minutě zařídil dělbu bodů bodů povedenou střelou zpoza vápna jeden z Brazilců v doněckém dresu Maycon. Šachtar doma s německým soupeřem pošesté za sebou remizoval.

Ajax na startu skupiny E potvrdil dobrou formu a doma porazil AEK Atény jasně 3:0. Všechny branky padly až po pauze, dvakrát se trefil krajní obránce Tagliafico. Ajax v soutěžním utkání popatnácté za sebou neprohrál. Uzdravený český útočník Václav Černý zatím nebyl ani na lavičce domácího týmu.

Roli favorita na rozdíl od Manchesteru City potvrdil Bayern, který zvítězil 2:0 na půdě Benfiky Lisabon. Mnichovský celek vyhrál zahajovací zápas v soutěži popatnácté za sebou a stanovil tím nový rekord. Ještě o gól více dal při výhře 3:0 na půdě nováčka skupiny Young Boys Bern Manchester United. Prvními dvěma góly v Lize mistrů od návratu do týmu „Rudých ďáblů“ v roce 2016 k tomu přispěl Pogba.