Suárez znovu pokousal soupeře. Liverpool mu udělil pokutu

Petr Čech

13:30aktualizováno  19:22
LIVERPOOL/PRAHA - Liverpoolský útočník Luis Suárez kousl v utkání s Chelsea soupeře. A nebylo to poprvé, co si fotbalista pochutnal na protihráči. Suárez sice gólem v 97. minutě zajistil Liverpoolu bod za remízu 2:2, přesto nebyl hrdinou. Jeho klub je na něj naopak naštvaný a stydí se za zkrat, který uruguajský útočník v druhém poločase předvedl. Nakonec mu udělil nespecifikovanou pokutu.

Fotbalista Liverpoolu Luis Suárez ukazuje zuby, kterými pokousal protihráče foto: Reuters

V 55. minutě hraním rukou zavinil penaltu, díky níž šla Chelsea do vedení 2:1. To by asi ještě tolik nevadilo. O jedenáct minut později však Anglii ukázal, proč se mu z dob, kdy hrál za Ajax Amsterdam, říká kanibal. Poté, co ho Branislav Ivanovič obral před bránou Petra Čecha o míč, byl Suárez natolik deprimovaný, že se rozhodl obránci Chelsea pomstít - a zahryzl se mu do ruky. Riskoval tak vyloučení, už měl žlutou kartu za zmíněnou ruku. Navíc za kousanec by dostal nejspíš rovnou červenou. Jenže hlavní rozhodčí incident neviděl a otisk Suárezových zubů na Ivanovičově paži mu jako důkaz nestačil.

S třiadvaceti góly nejlepší střelec Premier League tak zápas dohrál, ale hned po něm se za svůj prohřešek omlouval: "Moc mě to mrzí, mé chování během tohoto utkání je neomluvitelné. Omlouvám se Branislavu Ivanovičovi, našemu trenérovi, spoluhráčům a všem, kteří jsou s Liverpoolem spojeni, že jsem je takhle zklamal." Později ještě napsal na twitteru: "Právě jsem mluvil po telefonu s Ivanovičem, a mohl jsem se tak omluvit přímo jemu. Děkuji mu, že mou omluvu přijal." Srbského obránce dokonce oslovila policie, ale Ivanovič stížnost podat nechtěl.

Tím ale Suárez svůj průšvih nevyžehlil. Jednak ho pravděpodobně potrestá disciplinární komise, a zároveň se s ním chce vypořádat jeho vlastní klub. "To, co provedl, je nepřijatelné, na což jsem ho také upozornil," zlobil se liverpoolský trenér Brendan Rodgers. Zdaleka nešlo o první Suárezův skandál: v listopadu 2010 v nizozemské lize kousl protihráče do ramene (právě tehdy získal přezdívku Kanibal), rok nato už v dresu Liverpoolu rasisticky urazil Evru z Manchesteru United, později mu odmítl podat ruku, je kritizován za to, že simuluje pády...

A to je pouze výtažek z "trestního rejstříku" šestadvacetiletého fotbalisty. Je tedy možné, že Liverpoolu dojde trpělivost a svého nejlepšího útočníka se bude chtít zbavit? "Nebudu to nijak unáhleně komentovat nebo cokoli předpovídat, nicméně musím říct, že Liverpool je klub, jehož hráči se k ostatním lidem odjakživa chovají s respektem. Já i vedení klubu to tedy vyhodnotíme," řekl Rodgers, podle něhož se dá každý hráč nahradit, i Suárez. "Je jedno, o koho jde, všichni hráči jsou nahraditelní a nezáleží na tom, jak dobří si myslí, že jsou. Tak fotbal funguje, vždycky se najde někdo jiný," varuje Suáreze kouč Liverpoolu.