30. března 2016 15:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Nedvěd vstoupil do Síně slávy. ‚Jako hvězda jsem se nikdy necítil,‘ uvedl

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pavel Nedvěd (na snímku) byl v Praze slavnostně uveden do fotbalové Síně slávy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd (na snímku) byl v Praze slavnostně uveden do fotbalové Síně slávy | foto: ČTK

V Síni slávy českého fotbalu přibyla ve středu odpoledne další hvězda - se jménem Pavla Nedvěda. Bývalý reprezentační kapitán ji v sídle asociace na Strahově sám odhalil. „Je to pro mě čest a pocta být součástí takových velikánů,“ řekl.

„Jestli se teď cítím jako hvězda? Tak jsem se nikdy necítil. Můj život se nezmění, když teď mám hvězdu se svým jménem v Síni slávy. Ale samozřejmě je to hezké,“ uvedl Nedvěd.

Hvězdu odhalil a pokřtil společně s šéfem fotbalové asociace Miroslavem Peltou a generálním sekretářem Rudolfem Řepkou.

„Pavel Nedvěd, 2016.“

Tento text je od středy napsaný na podlaze Síně slávy. A kousek dál další velká jména z historie českého fotbalu.

V minulosti do Síně slávy vstoupili Josef Masopust, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, vicemistři světa z roku 1962, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, vicemistři světa z roku 1934, Rudolf Baťa a mistři Evropy z roku 1976.

„Je krásné, že takhle mladý a sympatický kluk jako Pavel Nedvěd, se dostal do Síně slávy. Ukazuje to sílu jeho osobnosti. Zaslouží si to,“ prohlásil šéf asociace Pelta.

„No, cítím se najednou trošku starší,“ usmál se 43letý Nedvěd. Je pravda, že do Síně slávy se člověk většinou dostává v pozdějším věku, ale mně se to podařilo už teď.“

Nedvědův vstup do Síně slávy oznámila asociace už minulý týden v pondělí v rámci vyhlášení ankety Fotbalista roku. O den později však svou hvězdu odhalili jen mistři Evropy z roku 1976, protože Nedvěd musel odletět.

Miroslav Pelta a Pavel Nedvěd.
Pavel Nedvěd byl uveden do síně slávy

Milé povinnosti se zhostil až nyní.

„Rád se vracím do historie. Sleduju hráče, kteří něco dokázali. Když se člověk podívá zpátky, tak se může leccos naučit,“ uvedl Nedvěd.

Bývalý kapitán národního týmu odehrál v reprezentačním dresu 91 zápasů a vstřelil 18 gólů. Podílel se na stříbru z mistrovství Evropy 1996 a bronzu z mistrovství Evropy 2004.

V dospělém fotbale prošel Spartou, Laziem Řím a Juventusem Turín, kde nyní působí ve vedení klubu.

Za rok 2003 získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě. Po Josefu Masopustovi to dokázal jako druhý český hráč v historii.

  • 0Diskuse