Messi nedal penaltu, ale Barcelona španělský Superpohár vyhrála

8:30
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony remizovali v domácí odvetě španělského Superpoháru po neproměněné penaltě Lionela Messiho 0:0 s Atléticem a získali tuto trofej počtvrté za posledních pět let. První zápas před týdnem v Madridu skončil 1:1.

Fotbalista Barcelony vyhráli španělský Superpohár foto: ČTK

Španělský fotbalový Superpohár - odveta

FC Barcelona - Atlético Madrid 0:0
ČK:
80. Filipe Luís, 90.+1 Arda (oba Atlético). První zápas 1:1, vyhrála Barcelona.

Barcelona nedokázala na Nou Campu skórovat navzdory tomu, že v jejím dresu poprvé v soutěžním utkání nastoupil v základní sestavě Neymar a vytvořil hvězdnou dvojici s uzdraveným Messim. Větší gólové příležitosti ze hry však mělo Atlético a proti šancím bývalého barcelonského útočníka Davida Villy a Turka Ardy Turana musel skvěle zasáhnout gólman Víctor Valdés.¨Nejlepší hráč světa Messi mohl nicméně v závěru pojistit triumf svého týmu z pokutového kopu, ale míč po faulu Mirandy na Pedra poslal v 89. minutě jen do břevna.

To už hráli hosté osm minut o deseti, poté co byl vyloučen krajní obránce Felipe Luís, v nastaveném čase navíc ještě dostal červenou kartu i Arda. Barcelona se tak stala prvním týmem v historii soutěže, který získal trofej, aniž vyhrál alespoň jeden duel z dvojzápasu. Zároveň si připsal první triumf argentinský kouč Gerardo Martino, jenž minulý měsíc na lavičce nahradil nemocného Tita Vilanovu. "Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli. Kdykoli je příležitost hrát o nějaký titul, tak je dobré ho získat. Ale v průběhu sezony chci vidět od týmu víc," uvedl Martino.

Neskrýval, že spolupráce Messiho a Neymara, kteří spolu dosud v sezoně strávili na trávníku jen sedm minut, ještě nebyla ideální. "Individuálně hráli dobře, ale pravdou je, že spolu moc nekombinovali. Jak byl Neymar vlevo a Messi se stahoval doprava, byli od sebe daleko. Ale nepochybuju o tom, že se brzy začnou nacházet," dodal Martino. Jednadvacetiletý Brazilec Neymar, jenž v červnu přišel do Barcelony za 57 milionů eur ze Santosu, dosud v novém týmu spíše střídal. V prvním zápasu Superpoháru však vstřelil jediný gól svého mužstva, jenž se ukázal pro dvojutkání jako klíčový.