Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Messi Barceloně chyběl. Málagu zdolala 1:0 díky gólu Adriana

23:30
MÁLAGA - Fotbalisté Barcelony bez zraněného Lionela Messiho zdolali v 2. kole španělské ligy Málagu 1:0. Nejlepší hráč světa nenastoupil kvůli zranění stehenního svalu, které si způsobil ve středečním utkání španělského Superpoháru proti Atléticu Madrid.

Fotbalista Barcelony Adriano Correia foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 2. kolo

Atlético Madrid - Vallecano 5:0 (17. a 90. García, 20. Costa, 35. Turan, 53. Tiago)

Levante - FC Sevilla 0:0

Málaga - FC Barcelona 0:1 (44. Adriano)

V základní sestavě katalánského mužstva nebyla ani další hvězda Brazilec Neymar, který se dostal na hřiště v 63. minutě, kdy vystřídal Pedra. O osudu utkání rozhodl další Brazilec Adriano, jehož střelu z dálky k pravé tyči nestihl gólman Caballero zneškodnit. Barcelona tak po druhém kole zůstává jediným týmem, který ještě v novém ročníku španělské ligy neinkasoval. Debaklem 0:5 skončilo vystoupení fotbalistů Vallecana na půdě Atlética Madrid.

Tým z hlavního města vedl již po 35 minutách o tři branky. Střelecký účet zápasu otevřel po rohovém kopu hlavou záložník Raúl García, za tři minuty pak druhou branku Atlética přidal Diego Costa. Do přestávky se pak stihl trefit ještě turecký reprezentant Arda Turan. Devět minut po změně stran zvýšil na 4:0 Tiago a poslední branku zápasu obstaral svou druhou trefou večera opět García. Atléticu tak patří v neúplné tabulce druhé místo za vedoucí Barcelonou, za kterou zaostává pouze vinou horšího skóre.