Lampard poslal svým 200. gólem Chelsea na třetí místo tabulky

Petr Čech

19:35
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea i s brankářem Petrem Čechem vyhráli ve 30. kole anglické ligy 2:0 nad West Hamem a posunuli se na třetí místo tabulky před Tottenham, který prohrál 0:1 s Fulhamem. Na vítězství Chelsea se svým 200. gólem za tým podílel záložník Frank Lampard.

Fotbalista Chelsea Frank Lampard foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý Lampard vstřelil jubilejní gól hlavou v 19. minutě dnešního domácího duelu, když zůstal osamocený před brankou po centru Edena Hazarda. Anglický reprezentant se přiblížil na dva góly držiteli klubového rekordu Bobbymu Tamblingovi, který střílel góly v 60. a 70. letech. Lampard, kterému v Londýně zatím nenabídli kontrakt na příští ročník, přestoupil do Chelsea právě z West Hamu před 12 lety.

Náskok v utkání pojistil "Blues" Hazard v 50. minutě poté, co si vyměnil míč s Juanem Matou. Tottenham prohrál v lize druhý zápas po sobě a třetí místo, zaručující přímý postup do Ligy mistrů, přepustil právě Chelsea. Fulhamu dnes podlehl 0:1 a na domácím stadionu ztratil všechny body poprvé od začátku listopadu. O výsledku utkání rozhodl jediným gólem v 52. minutě někdejší útočník Spurs Dimitar Berbatov. Bulharský kanonýr poslal míč do branky po přesné přihrávce záložníka Saschy Riethera z pravé strany.

Svůj první gól na White Hart Lane od odchodu z Tottenhamu v roce 2008 neslavil. Sunderland remizoval doma s Norwichem 1:1 a prodloužil svou sérii bez výhry na sedm utkání. Hosty poslal do vedení záložník Wes Hoolahan, který se jako vůbec první Ir v historii prosadil v Premier League v den svatého Patrika. Už čtyři minuty nato byl ale vyloučen za ruku mimo pokutové území brankář Mark Bunn a Sunderland výhodu využil. Za čtvrt hodiny zahrál rukou pro změnu uvnitř šestnáctky obránce Sebastien Bassong a Craig Gardner z penalty vyrovnal na konečných 1:1.