Fotbalista Krejčí se vyznamenal, italské Boloni výrazně pomohl k vítězství

16:50
Boloňa - Fotbalisté Boloni s českým záložníkem Ladislavem Krejčím v sestavě porazili ve třetím kole italské ligy nováčka Cagliari 2:1. Bývalý záložník pražské Sparty byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu: asistoval u druhého gólu a ještě předtím se zasloužil o přesilovku svého týmu, neboť se na něm v 54. minutě vyfauloval gólman soupeře Marco Storari.

Ilustrační foto foto: Reuters

Zápas mezi FC Janov a Fiorentinou, s níž se v Evropské lize utká Liberec, byl po 28 minutách za stavu 0:0 na půl hodiny přerušen a následně odložen kvůli silnému dešti. Po poločasové přestávce zatím ze stejného důvodu nenastoupili na hřiště ani aktéři duelu AS Řím - Sampdoria Janov. Domácí, se kterými se ve čtvrtek v EL utká Plzeň, prohrávají 1:2.

Barcelona doma překvapivě padla s Alavésem, madridské kluby nezaváhaly

Boloňa byla v prvních desítkách minut jednoznačně aktivnějším týmem. Cagliari několikrát podržel Storari, na Verdiho přímý kop z 23. minuty ale nestačil.

Devět minut po přestávce běžel Krejčí sám na brankáře, Storari proti němu vyběhl a nevybíravě jej zasáhl, za což si vysloužil červenou kartu. Krejčí musel být ošetřen, v zápase však posléze pokračoval.

V 67. minutě český reprezentant nacentroval od rohového praporku na Destra, střídající gólman Rafael si ale poradil. O chvíli později už si Krejčí připsal gólovou asistenci. Protáhl se mezi dvěma hráči a předložil míč před branku střídajícímu Di Francescovi.

V závěru zkorigoval stav z přímého kopu portugalský reprezentant Alves, který do Cagliari přišel před sezonou z Fenerbahce.

ČR - Severní Irsko (Ladislav Krejčí a Steven Davis).
ČR - Severní Irsko (Ladislav Krejčí a Ollie Norwood).