Florida zvítězila na ledě New Jersey. K výhře přispěl asistencí i Jágr

7:04
NEW YORK - Jaromír Jágr přihrál ve čtvrtečním utkání NHL na jeden gól Floridy, která zvítězila 5:1 na ledě New Jersey. Český útočník se tak úspěšně vrátil do sestavy Panterů poté, co kvůli chřipce vynechal úterní zápas s New York Islanders, který jeho tým rovněž vyhrál 5:1. Asistenci zaznamenal také Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila Vancouver 2:0.

Jaromír Jágr přispěl k vítězství Florida Panthers jednou nahrávkou. foto: ČTK

O výhru Floridy se zasloužilo pět různých střelců. Jágr se zapsal do statistik po dvanácti minutách hry, kdy v útočném pásmu udržel na zádech jednoho z obránců, bekhendovou zadovkou uvolnil do střelecké pozice Dmitrije Kulikova a ten přesnou ranou k tyči zvyšoval svým prvním gólem v sezoně na 2:0.

Tučňákům se nedaří. S novým trenérem si opět připsali prohru

Hosté se pak dostali až do čtyřbrankového náskoku a zisk dvou bodů si bezpečně pohlídali. Panteři tak zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů, poosmé z jedenácti a v tabulce Východní konference se bodově dotáhli na svého soupeře, který okupuje osmou příčku.

O dva body zpět je Philadelphia, která si rovněž připsala třetí výhru v uplynulých čtyřech utkáních. Hlavním strůjcem úspěchu proti Vancouveru byl brankář Steve Mason, který po třech zápasech dostal přednost před Michalem Neuvirthem. Kanadský gólman předvedl skvělý výkon, zneškodnil všech 36 střel a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Nick Foligno z Columbus Blue Jackets' slaví gól, který vstřelil týmu the...

O klíčový první gól Letců se postaral v 17. minutě Michael Raffl, o jehož brusli se otřela střela obránce Medvěděva. Puk letící nad ledem se vznesl nad ramena brankáře Markströma, trefil kameru v brance a odrazil se zpět do hřiště, takže hra pokračovala dál a přerušil ji až videorozhodčí. Tři minuty před koncem zápasu pak dorazil trápící se Canucks povedenou dorážkou Sean Couturier po rychlém brejku, který založil Voráček.

2. St. Louis 33 19 4 10 84:79 42

3. Minnesota 30 17 6 7 84:70 40

4. Chicago 33 18 4 11 89:78 40

5. Nashville 32 15 6 11 82:83 36

6. Colorado 33 16 1 16 90:89 33

7. Winnipeg 31 14 2 15 85:95 30