Florida uspořádala večer pro Jágra. Nezastínila jej ani tragédie ve Fort Lauderdale

13:00
SUNRISE - Vedení Floridy připravilo pro Jaromíra Jágra speciální večer. Páteční zápas s Nashvillem (2:1) věnovala jemu jako poukázání na to, že 1888. bodem v základní části NHL předstihl na druhém místě historického pořadí produktivity Marka Messiera.

Útočník Floridy Jaromír Jágr. foto: ČTK/AP

Zastaví se Jágrova cesta za rekordy? Navíc o jeden zápis brzo nejspíše přijde

Za měsíc pětačtyřicetiletý český útočník se navíc vedení Panterů odměnil tím, že si v 51. minutě připsal asistenci u vítězného gólu Jonathana Audyho-Merchessaulta.

Před zápasem, během něj a také po něm bylo vše v BB&T Center v Sunrise věnováno Jágrovi. Dokonce i vstupné. Na lepší místa se vstupenky prodávaly za „Jágrových“ 68 dolarů, na ta horší za 18,88 dolarů jako připomínka překonání bodové mety.

Prvních deset tisíc návštěvníků si navíc odneslo speciální triko vydané k této příležitosti. Mezi diváky byla také řada transparentů na Jágrovu počest, na kostce nad ledem běžely akce českého útočníka.

Jágrův večer nezastínila ani šokující zpráva, že na letišti ve floridském Fort Lauderdale krátce před duelem zemřelo po útoku střelce pět lidí, jejichž památku fanoušci uctili před zápasem minutou ticha.

„V mém věku už se mi stává, že vím, jak se mají určité věci hrát. Ale už je tak zahrát nedokážu,“ vzkázal Jágr divákům v medailonku.

Jaromír Jágr (68) z Floridy bojuje o kotouč s Markem Scheifelem (55) z...
Útočník Floridy Jaromír Jágr.

Po zápase však už novinářům k mání nebyl. „Jágr? Jágr není,“ uvedla koordinátorka klubu pro media. Na jeho místě v zadním rohu šatny zůstala jen legrační paruka jeho někdejšího sestřihu.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.