Florbalistky rozdrtily Polsko 10:1 a v semifinále MS je čeká Švédsko

19:10aktualizováno  20:32
OSTRAVA - České florbalistky bez problému vyhrály ve čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě nad Polskem 10:1 a v sobotu je od 17:00 čeká bitva o finále s obhájkyněmi titulu Švédkami. Hattrickem se na jasném vítězství podílela útočnice Tereza Urbánková. Tři body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenaly i Anet Jarolímova a obránkyně Nikola Černá, která oslavila 50. zápas v národním týmu.

MS florbalistek ČR - Polsko. České hráčky se radují z druhého gólu foto: ČTK

"Věděla jsem, že mám kolem padesátky, ale byla jsem překvapená. Ještě jsem dostala takový krásný dres," usmívala se Černá, která si připsala tři kanadské body i v úvodním duelu s Norskem. "Moc často se mi to nestává, navíc v reprezentaci. Jsem za to ráda, ale pochvala patří celé lajně. Dva góly v zápase jsou super, škoda, že tam nepadl třetí." První vystoupení domácího týmu po přesunu z Brna, kde se hrály základní skupiny, sledovalo v ČEZ Aréně 2747 diváků. Překonali dosud nejvyšší návštěvu na turnaji z nedělního duelu se Švýcarskem (2528).

Outsider odolával do páté minuty. První trefy se nesly ve znamení pomsty dvou ze šesti pamětnic jediné české porážky s Polkami z juniorského mistrovství světa v roce 2008. Brankářka Jaczewská poprvé kapitulovala po střele Černé od půlky do pravého horního rohu a další gól přidala v deváté minutě Paulovičová. Provázková v české brance byla prakticky bez práce. Ve 13. minutě upravila už na 3:0 po otočce ve velkém brankovišti Jarolímová.

"Měly jsme štěstí, že jsme daly rychlý gól. Pak nám to tam začalo padat. Pak jsme se nechaly spíš strhnout atmosférou, protože si každá hráčka chtěla vstřelit gól," řekla Černá. "Bylo to rozlítané, měly jsme mezery do obrany. Přes vysokou výhru v šatně asi nedostaneme pochvalu. Kdybychom hrály takhle se Švédskem, tak tu desítky dostaneme my." Po 46 vteřinách druhého dějství se podruhé prosadila Černá a v 25. minutě přidaly Češky lahůdkový gól. Lobovanou přihrávku Hyršlové trefila z první ze vzduchu Jarolímová. "Já to na tréninku trefuju pořád. Holky si ze mě dělají srandu, že po zemi mi přihrávat nemá cenu. Jen vzduchem. Jsem na to zvyklá z tenisu, který jsem hrála," řekla novinářům Anet Jarolímová.

Kanonýrka Urbánková si vylepšila bilanci na sedm tref

Po polovině utkání musela hájit čistý štít Provázková proti osamocené Legowské. Vzápětí málem dovršila hattrick Jarolímová, ale ukazatelem skóre pohnula až Sládečková. Ještě 34 vteřin před pauzou se trefila i nejlepší česká kanonýrka Urbánková, která další gól přidala 11 sekund po pauze a ve 47. minutě dovršila druhý hattrick za sebou. Předtím pokazila Provázkové nulu Krzywaková. "Desítky" v polské síti se fanoušci dočkali až 17 sekund před koncem díky Dominice Šteglové.

MS florbalistek ČR - Polsko. Zleva Hanna Samsonová z Polska, Gabriela Žůrková, Justyna Florczaková a Jana Vojáčková

Kanonýrka Tereza Urbánková si vylepšila bilanci na sedm tref a věří, že ji ještě v bojích o medaile rozšíří. "Asi mi přináší štěstí můj nápis na flašce 'Trefuj bránu'. Snad se mi bude dařit nadále," řekla Urbánková, která nastřílela tři branky i v pondělí Lotyšsku. Sama si vymyslela motivační heslo, které má na očích, protože v úvodu turnaje nebyla s koncovkou spokojená. "Já si vždycky kladu takové menší cíle na zápas, tak jsem si dala tenhle. Teď proti Švédsku to už asi hattrick nebude, ale snad týmu pomůžu," doplnila hráčka Herbadentu SJM Praha 11, kterou v rodném městě podporovala v hledišti rodina a kamarádi.

Mistrovství světa florbalistek v Ostravě

Čtvrtfinále
ČR - Polsko 10:1
(3:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Černá (Čapková), 9. Paulovičová (Žůrková), 14. Jarolímová (Černá), 21. Černá (Jarolímová), 25. Jarolímová (Hyršlová), 37. H. Sládečková (Hyršlová), 40. Urbánková (D. Šteglová), 41. Urbánková (Billá), 47. Urbánková (D. Šteglová), 60. D. Šteglová (Billá) - 42. Krzywaková (Timeková). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 2747.
Sestava ČR: Provázková - Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, od 31. navíc Billá - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - od 41. navíc Macurová, Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

O 9.- 12. místo: Austrálie - Rusko 4:11 (1:2, 1:6, 2:3), Dánsko - Slovensko 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1).

O 15. místo: Korea - Japonsko 1:5 (1:3, 0:2, 0:0).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...