České florbalistky smetly Polsko a počtvrté za sebou si zahrají semifinále MS

16:44aktualizováno  17:00
TAMPERE - České florbalistky splnily ve čtvrtfinále mistrovství světa v Tampere roli favoritek, porazily Polsko 8:2 a počtvrté za sebou se dostaly mezi nejlepší čtyřku. Definitivně rozhodly ve druhé třetině, v které zvýšily z 3:2 na 6:2. V boji o finále narazí svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského v pátek od 16:45 SEČ na vítězky středečního večerního duelu mezi domácím Finskem a Německem.

Radost českých florbalistek po vítězství nad Polskem ve čtvrtfinále MS ve finském Tampere. foto: ČTK

Do vedení se český tým proti soupeřkám, které porazil před dvěma roky na domácím šampionátu v Ostravě rovněž ve čtvrtfinále 10:1, dostal už po 102 vteřinách. Vojáčková z levé strany našla křížně Vrátnou, která z voleje nedala přesouvající se Szarmachové šanci a připsala si šestou trefu na turnaji.

Mistrovství světa florbalistek v Tampere (Finsko):

Čtvrtfinále:

ČR - Polsko 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Vrátná (Vojáčková), 3. Urbánková (Krupnová), 5. Ratajová (Urbánková), 35. Čapková (Leierová), 37. Ratajová (Čapková), 39. Mlejnková (Koníčková), 41. Leierová (Čapková), 56. Enenkelová (Vrátná) - 5. Stenková (Krzywaková), 12. Bialyová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 202.

Za 56 vteřin se prosadila po střele Čapkové z dorážky Urbánková, v páté minutě propasírovala balónek ze polskou brankářku Ratajová a Češky vedly už 3:0. Za 13 sekund ale překonala Kubíčkovou střelou pod horní tyč Stenkaová. Češky převahu nezúročily a ve 12. minutě se opět radovaly Polky po brance Bialyové. Po šancích na obou stranách se už skóre v první části nezměnilo.

Polky držely krok i v druhém dějství a úspěšně se bránily náporu soupeřek. Střely Ratajové ani Koníčkové pojistku nepřinesly, Polky se ubránily i při vyloučení Stenkaové a dokonce v oslabení mohla vyrovnat Paziová.

Uklidnění favoritkám přinesla v 35. minutě trefa Čapkové, která zamířila z dálky k levé tyči. Za 78 sekund se prosadila od levého mantinelu podruhé v utkání Ratajová a v 39. minutě na 6:2 upravila Mlejnková z dorážky po střele Koníčkové.

Česká útočnice Hana Sládečková.
Vpravo česká útočnice Eliška Vrátná před polskou brankou.

Po 49 vteřinách závěrečného dějství se radovala po střele z dálky Leierová z první trefy na šampionátu. Česky využily toho, že proti nim bránily jen čtyři Polky, pátá zůstávala čekat na útočné půlce na případný brejk. Polky se ubránily při trestu Chelstowské a v 56. minutě dovršila skóre Enenkelová, pro kterou to byla také první trefa na šampionátu v kariéře.