Florbalistky dosáhly největšího úspěchu. Na MS berou bronz

14:09aktualizováno  16:55
ST. GALLEN - České florbalistky získaly na mistrovství světa v St. Gallenu historickou medaili, když dnes v souboji o bronz porazily domácí Švýcarsko 3:2. Tým trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové prohrával už 0:2, ale díky gólům Ivety Hyršlové, Hanky Lackové a Dominiky Šteglové skóre otočil. Češky tak o jednu pozici vylepšily své dosavadní maximum z minulého MS v roce 2009 ve Švédsku.

Adéla Bočanová (vpravo) slaví foto: ČTK

Trenérky opět vsadily na brankářku Christianovou, která držela naděje českého týmu. Ten začal na dvě formace, ale postupně se už v první části zapojily do zápasu i další hráčky.

Češky podobně jako v semifinále s Finskem v úvodu chybovaly. Už v 28. sekundě v šanci přestřelila Suterová, která ale v páté minutě už využila špatného střídaní soupeřek a otevřela skóre. Český výběr se pak zlepšil, v sedmé minutě ve velké šanci nepřekonala Judovou Adéla Bočanová.

TURNAJ OVLÁDLY ŠVÉDKY

Florbalistky Švédska vyhrály potřetí za sebou MS, když ve finále v St. Gallenu zdolaly Finsko 4:2. Celkově na osmém šampionátu vyhrály popáté.

Pak vůbec nevyšla v nadějné pozici koncovka její sestře Kamile a nebezpečně střílela Krupnová. Češky nevyužily přesilovku při vyloučení Suterové a následně převzaly iniciativu Švýcarsky. Christianová ale podržela svůj tým při šancích Arpagausové a Nötzliové.

Českému týmu se nedařilo podobně jako v sobotu proti Finsku v ofenzivě, přesto zůstávala dlouho jen těsná ztráta díky výbornému výkonu Christianové i kvůli nepřesné koncovce Švýcarek. V 23. minutě trefila Andereggová horní tyč.

Potom zářila česká gólmanka a nejpovedenější zákrok předvedla po rychlém přesunutí po předchozí šanci proti střele Martiové. V polovině utkání už nepokrytá Rüttimanová po přihrávce Andereggové zvýšila. V 35. minutě vykřesala naději pro Češky v přesilovce Hyršlová. Za 142 vteřin bylo vyrovnáno, když se po střele Szotkowské opět z dorážky prosadila Lacková. V 38. minutě navíc Koníčková trefila tyč.

Český tým ožil a mohl obrátit stav. Zakončení Szotkowské stihla zblokovat švýcarská obrana a Šteglovou dvakrát vychytala Judová. Domácí tým své možnosti, kterých ubylo, nadále spaloval. Zato Šteglová v 52. minutě svou třetí velkou příležitost už nadvakrát proměnila.

Díky úporné obraně a gólmance Christianové už Češky při závěrečném tlaku obhájkyň stříbra vyrovnání nepřipustily a mohly se oddat oslavám vysněného úspěchu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...