Fleischmann přispěl k debaklu Dallasu 6:0

10:10
DALLAS - Útočník Tomáš Fleischmann přispěl v NHL gólem a asistencí ke kanonádě Floridy, která v úterý rozstřílela Dallas na jeho ledě 6:0. Fleischmann si vylepšil bilanci v sezoně na sedm branek a deset asistencí a vyhoupl se do čela produktivity Čechů před Jaromíra Jágra, který má rovněž 17 bodů, ale méně vstřelených branek.

Dallas Stars (Lehtonen) foto: ČTK

Fleischmann v 36. minutě zvýšil vedení hostů na 3:0, když si v útočném pásmu obhodil jednoho z obránců a zavěsil pohotovou střelou zápěstím do horního rohu branky. V poslední minutě druhé třetiny pak Fleischmann stál na začátku kombinace v útočném pásmu, která vedla ke čtvrtému gólu.

Panteři potvrdili pověst nejlepšího týmu ligy na hřištích soupeřů, kde vyhráli už počtvrté v řadě a celkově posedmé z deseti zápasů. "Nevím, čím to je, ale venku hrajeme uvolněněji," poznamenal útočník Stephen Weiss, který si v utkání připsal gól a dvě asistence. "Doma také tolik nedbáme na defenzivu, snažíme se hlavně útočit a pobavit fanoušky." V brance Floridy se poprvé v sezoně objevil Scott Clemmensen, jemuž dal kouč Kevin Dineen na poslední chvíli přednost před Josém Theodorem.

Clemmensen se odvděčil spolehlivým výkonem, zlikvidoval všech 25 střel a vychytal své sedmé čisté konto v NHL.

Povedený večer má za sebou také další český útočník Martin Erat, který si stejně jako Fleischmann zapsal bilanci 1+1 při výhře Nashvillu nad Washingtonem 3:1. Český hokejista nejprve v 56. minutě svou třetí brankou v sezoně vyrovnal na 1:1, pouhých 25 sekund před koncem třetí třetiny pak přihrál na vítězný gól Colinu Wilsonovi.

Brankář Tomáš Vokoun v brance Capitals tak nakonec prohrál souboj dvou aktuálně nejlepších gólmanů NHL s Pekkou Rinnem. Inkasoval dvakrát z třiceti střel, zatímco jeho protějšek si připsal 39 úspěšných zásahů a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Oba brankáři se celý zápas předháněli v efektivních zákrocích a 55 minut drželi čisté konto. Jako první nakonec inkasoval Rinne, když v čase 55:14 zlomil bezbrankové skóre Troy Brouwer. Už o 28 sekund později však Vokouna překonal reprezentační spoluhráč Erat, jenž po akci Shea Webera střelou do odkryté branky vyrovnal.

Erat byl pak hlavním strůjcem vítězného gólu. V poslední minutě se na chvíli ocitl sám před Vokounem, šikovnou kličkou ho vylákal mimo tyče a přihrávkou zpoza branky našel v brankovišti Colina Wilsona, jenž pohodlně zavěsil. Capitals se vzápětí odhodlali k power play, tu však už po pěti sekundách ukončil přesnou střelou ze středního pásma Weber.

"Samozřejmě Vokyho dobře znám a vím, že jeho nepřekonáte normální střelou, zvlášť, když ji vidí. Na to je příliš dobrý. Abyste mu dali gól, musíte ho rozhýbat, a přesně tohle se nám při obou gólech povedlo," prohlásil Erat, s nímž Vokoun vedle reprezentace pět let sdílel i společnou šatnu v Nashvillu.

V brankovišti Predators už teď ale vládne finský gólman Rinne a v úterý to byl jeho večer. "Předvedl několik opravdu zázračných zákroků," pochválil ho trenér Barry Trotz. "Při jednom myslím vůbec neviděl puk. Padal za jeho záda, a on ho stejně chytil. K tomu je zbytečné cokoliv dodávat. Sami jste to viděli," řekl Trotz zámořským novinářům.

Jeho protějšek Bruce Boudreau byl po zápase očividně zklamaný. "Tuhle porážku jen tak neskousnu," přiznal Boudreau. "Šestapadesát minut jsme hráli nejlépe, jak umíme, a myslím, že v druhé a třetí třetině jsme na ledě dominovali. Jenže poté, co jsme dali vedoucí gól, jsme úplně přestali hrát," zlobil se Boudreau, jehož tým prohrál šestý z posledních devíti zápasů.

Hejduk poprvé jako kapitán

Premiéru s kapitánským céčkem na dresu prožil útočník Milan Hejduk, jeho Colorado ale prohrálo v Pittsburghu 3:6. Hráči Avalanche přitom i díky jedné Hejdukově přihrávce vedli po první třetině 3:1 a ještě po dvou třetinách 3:2. Absolutně však nezvládli vstup do třetího dějství, v němž během úvodních deseti a půl minuty inkasovali čtyři góly a zápas ztratili.

"Po první nepovedené třetině jsme si v kabině něco řekli. Výsledek vidíte sami, začali jsme hrát mnohem lépe," prozradil útočník Tučňáků Pascal Dupuis. "Byla to ostřejší výměna názorů. Jsem rád, že nezůstalo jen u slov, ale že je hráči proměnili v činy," doplnil trenér Dan Bylsma, který ani tentokrát nemohl zařadit do sestavy Sidneyho Crosbyho, jenž se od ledna zotavuje po otřesu mozku.

Dobrou aktuální formu potvrdili hokejisté Phoenixu, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech v Torontu a připsali si šestou výhru z posledních osmi zápasů. Kojoti sice v třetí třetině během dvou minut ztratili dvoubrankový náskok, penaltový rozstřel pak ale vyhráli 2:0, když jedním z úspěšných střelců byl český útočník Radim Vrbata.

Na sedm zápasů prodloužili svou vítěznou sérii New York Rangers, kteří v městském derby porazili Islanders 4:2. Jen o jednu výhru v řadě méně mají na svém kontě obhájci Stanleyova poháru z Bostonu po vítězství 4:3 nad New Jersey.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...